Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Na Međunarodnom karate turniru Cro Cup 2019. u Maloj Subotici više od 700 natjecatelja iz sedam zemalja

Datum objave: 30. ožujka 2019.

Čak 725 mladih karatista iz Ukrajine, Austrije, Crne Gore, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske okupilo se u dvorani Osnovne škole u Maloj Subotici na 14. Međunarodnom karate turniru Cro Cup 2019. Turnir u organizaciji Karate kluba Globus Čakovec i Karate kluba Mala Subotica podržale su Općina Mala Subotica i Međimurska županija. Natjecanje je otvorila zamjenica župana Sandra Herman. „Dragi gosti, želim vam dobrodošlicu u naše površinom malo, no po sportskim rezultatima veliko Međimurje. Svim natjecateljima želim uspješan nastup, ali i da se ovdje ugodno osjećate te da nam se ponovno vratite jer mi ćemo, sasvim sigurno, biti dobri domaćini.“ poručila je zamjenica Herman. Nekoliko riječi podrške uoči otvorenja mladim su natjecateljima uputili i Valentino Škvorc, načelnik općine Mala Subotica te Darko Novak, predsjednik Karate kluba Mala Subotica koji smatra da Međimurje postaje sve značajnija lokacija na karti ovog borilačkog sporta. „Imamo iskustva u organizaciji turnira, no moram priznati da ovakav odaziv još nismo imali. Smatram da je to odlična promocija naše sredine, ali i potvrda da se karate u Međimurju sve snažnije razvija“, rekao je Novak te dodao kako je mladim članovima kluba ovaj turnir posljednja provjera prije državnog prvenstva koje će biti održano u Ivankovu. Važan turnir nije propustio ni Adriano Marciuš, predsjednik Saveza borilačkih sportova Međimurske županije. Školski bend „Poetikon“ Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec pod vodstvom profesora Damira Rodigera dobro je zagrijao atmosferu prije samoga početka natjecanja, a s ispunjenih tribina natjecatelje je bodrila brojna publika. Za medalje i pehare natjecali su se svi uzrasti, od cicibana do seniora.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content