Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1028.0 hPa
71 %

Kupnjom karte za dobrotvorni koncert „Proljeće za Katružu“ 27. ožujka pomozite oboljelim osobama s područja Međimurja

Datum objave: 14. ožujka 2019.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ poput najljepšeg cvijeća svoj procvat doživljava u proljeće kada će tradicionalnim koncertom okupiti međimurske izvođače i njihove goste. Dobrotvorni koncert „Proljeće za Katružu biti će održan u srijedu, 27. ožujka 2019. godine s početkom u 19 sati u Centru za kulturu.
Tijekom 18 godina plemenitog rada usmjereno više od 5,3 milijuna kuna pomoći sugrađanima
Zaklada „Katruža“ osnovana je 2000. godine sa svrhom dodjele pomoći za potrebe liječenja, rehabilitacije, transplantacije, nabave pomagala i lijekova u slučajevima kada zdravstveno osiguranje ne podmiruje troškove. „Tijekom 18 godina uspješnog djelovanja „Katruža“ je dodijelila više od 5,3 milijuna kuna pomoći za kupnju skupih lijekova, operacija, specijalne prehrane, nabavku udžbenika i računala za slijepu i slabovidnu djecu. Bitno je istaknuti da su korisnici često djeca te smo u 2018. godini usmjerili oko 250 000 kuna za 82 podnositelja pomoći, od čega je 59 djece. U tome se vidi plemenita aktivnost Zaklade jer pruža zdravstvenu pomoć u situacijama kada naši sugrađani tu pomoć ne mogu dobiti.“, istaknuo je predsjednik Upravnog odbora „Katruže“ Miroslav Horvat, dr.med.
„Proljeće za Katružu“ uz koncert, prodajnu izložbu i prodaju katruža
Dobrotvorni koncert u Centru za kulturu prilika je da se obilježe godine uspješnog i plemenitog rada Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“ i da se zahvali svima koji nesebično pomažu u provođenju njenih aktivnosti. Prihod od prodaje karata biti će usmjeren za potrebe liječenja i ostalih troškova onima kojima je to najpotrebnije. Uz koncert, u okviru humanitarne akcije „Proljeće za Katružu“ biti će održana prodajna izložba doniranih radova Likovne kolonije udruge donjeg Međimurja od 15. do 19. travnja u zgradi Scheier kao i prigodna prodaja cvijeta katruže kroz mjesec svibanj u Čakovcu, Prelogu, Murskom Središću, Nedelišću, Belici, Svetoj Mariji i Pribislavcu.
 „Pozivamo sve dobre ljude da dođu na koncert koji će već tradicionalno pokazati veliko srce Međimurja, a ovo je prilika da se zainteresirani pridruže djelovanju Zaklade „Katruža“ koja svojim radom pridonosi podizanju standarda zdravstva naše Županije i potiče sve nas da djelujemo plemenito.“, zaključio je upravitelj Zaklade i župan Međimurske županije Matija Posavec.
Ulaznice za koncert su u prodaji po cijeni od 40 kuna, a mogu se nabaviti na blagajni Centra za kulturu Čakovec ili u uredu Zaklade koji se nalazi u zgradi Međimurske županije.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content