-1.1 °C
1025.0 hPa
80 %

Završen Lokalni program APR-a u Međimurskoj županiji

Datum objave: 24. veljače 2019.

Akademija za politički razvoj (APR) u suradnji s Međimurskom županijom i Udrugom gradova održala je u Čakovcu tijekom siječnja i veljače LAPR edukativni program poticanja razvoja i umrežavanja dionika u lokalnim sredinama. Kroz tri modula sastavljena od predavanja i panel diskusija polaznici su se upoznali s temama iz područja transparentnosti, decentralizacije, ustroja lokalne vlasti, ljudskih prava, gospodarskog razvoja mikro zajednica, lokalnih političkih procesa i stvaranja javnih politika u lokalnoj zajednici.
Prvi modul, koji se održao u subotu, 26. siječnja, otvorio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je istaknuo zadovoljstvo što je Međimurska županija domaćin edukacije. Lokalni APR u Čakovcu dio je projekta „LAPR – Lokalni programi APR-a“ i namijenjen je osnaživanju lokalnih dionika na području aktivnog i demokratskog građanstva i njihovom aktivnom uključivanju u sve segmente društvenog života u lokalnoj zajednici. Polaznici programa bili su predstavnici različitih sektora, od jedinica lokalne samouprave, tijela državne i javne uprave, organizacija civilnoga društva, medija, pomladaka političkih stranaka te poduzetnici i aktivisti različitih profila s područja Međimurske županije i susjednih županija.
Nakon završenog programa, svim polaznicima uručeno je uvjerenja o uspješnom završetku programa. Projekt se održao uz financijsku i organizacijsku potporu Međimurske županije i Udruge gradova - partnera Akademije za politički razvoj.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content