Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svjetski dan bolesnika obilježen u Županijskoj bolnici Čakovec

Datum objave: 12. veljače 2019.

U organizaciji Županijske lige protiv raka Čakovec, u ponedjeljak, 11. veljače, obilježen je Svjetski dan bolesnika. Članovi predsjedništva i predstavnici klubova oboljelih od raka Županijske lige protiv raka Čakovec posjetili su odjel Centralne dnevne bolnice s kemoterapijom u Županijskoj bolnici Čakovec te darivali oboljele. S ciljem prenošenja poruke ohrabrenja i potpore svima onima koji vode borbu za zdravlje, Županijska liga protiv raka ovu tradiciju njeguje od 2000. godine. Predsjednik, primarius Hussein Saghir, dr. med., ističe kako oboljele najviše motiviraju riječi članova Lige, ljudi koji su uspješno prebrodili zloćudnu bolest. Obilasku se pridružila pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić-Grlač, koja je naglasila kako Međimurska županija ne ulaže samo u zdravstvenu infrastrukturu, već i u brigu za pacijente, kojima su u Županijskoj bolnici Čakovec osigurani najbolji uvjeti liječenja te najviša razina medicinske skrbi. „Za to su zaslužni liječnici i medicinsko osoblje, no iznimno je važna i uloga Županijske lige protiv raka koja na razne načine pruža podršku oboljelima i njihovim obiteljima.“ Glavna sestra Centralne dnevne bolnice s kemoterapijom u ŽB Čakovec, Božena Kapitarić, objašnjava kako na odjelu dnevno zaprime i do 80 pacijenata, među kojima i one koji dolaze na cjelodnevni tretman kemoterapije. „Ovdje ne dobivaju samo terapiju već i toplu riječ. Vodimo računa da svaka osoba, bez obzira na tešku zdravstvenu situaciju, osjeti pozitivno ozračje puno potpore.“
Istog je dana u kapeli Županijske bolnice Čakovec za sve bolesnike svetu misu služio vlč. Stjepan Markušić. Svjetski dan bolesnika svake se godine u mnogim zemljama diljem svijeta obilježava 11. veljače, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content