Dizajnirajte, razvijte, testirajte i komercijalno pokrenite mobilnu aplikaciju! My Galileo App natječaj

Datum objave: 1. veljače 2019.

Dizajnirajte, razvijte, testirajte i komercijalno pokrenite mobilnu aplikaciju koja koristi navigacijski sustav Galileo. Podnesite svoju prijavu do 28. ožujka 2019.
Europska agencija za globalni navigacijski satelitski sustav (GSA) pokrenula je nagradni natječaj za razvoj aplikacije koja koristi Galileo navigacijski sustav. Cilj natječaja je potaknuti razvoja mobilnih aplikacija temeljenih na Galileo GNSS-u pozicioniranju, nudeći visoku točnost, kako bi se ubrzalo usvajanje od strane korisnika.
Očekuje se da će nagrada potaknuti programere da nauče o potencijalu Galileo sustava i stvoriti nove alate koji bi se mogli iskoristiti i u budućim projektima.
Cilj natječaja je osmisliti, razviti, testirati i komercijalno pokrenuti mobilnu aplikaciju koja omogućuje pozicioniranje pomoću pametnog telefona s omogućenom značajkom Galileo navigacijskog sustava. Aplikacija bi trebala raditi i na sustavu Android i u IOS okruženju.
Svaka prijavljena ekipa predlaže aplikaciju koja cilja na jedno od sljedećih inovacijskih područja:

• Pametna navigacija i zabava:
  • Proširena stvarnost i igre:
  • Geo marketing i oglašavanje
  • Fitness, sport i mHealth
  • Poduzetničke aplikacije
  • Društveno umrežavanje
  • Mapiranje, GIS i poljoprivreda
  • Automatizirana mobilnost (svi načini prijevoza)
  • Zrakoplovstvo
  • Dronovi
  • Financije

Sudjelovanje u natječaju je otvoreno za programere mobilnih aplikacija, poduzetnike, studente, istraživače i sve one koji žele prihvatiti izazov. Natjecanje je otvoreno za timove, idealno od jedne do sedam osoba, sastavljenih od fizičkih osoba ili osoba koje zastupaju pravne osobe. Svaka ekipa mora imenovati koordinatora tima koji će služiti kao središnja kontaktna točka i predstavljati tim. Nema ograničenja glede državljanstva podnositelja zahtjeva, osim koordinatora tima koji mora biti građanin EU-a. Svi podnositelji zahtjeva moraju biti stariji od 18 godina od datuma registracije u natjecanje.
Natječaj će biti organiziran u četiri koraka:
Prvi korak – Otvoreni poziv za podnošenje prijedloga (rok za dostavu 28. ožujka 2019.)
Drugi korak – Faza razvoja M1 (15. travnja – 20. lipnja 2019.)
Treći korak – faza razvoja M2 (4. srpnja – 31. kolovoza 2019.)
Četvrti korak – Finale i dodjela nagrada
Sve detalje natječaja možete pronaći ovdje: www.gsa.europa.eu/mygalileoapp