Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Treću godinu za redom porast broja obrtnika u Međimurskoj županiji

Datum objave: 18. siječnja 2019.

Obrtništvo je predstavljalo jednu od najvažnijih grana u Međimurju već od početka 17. stoljeća kada je zabilježeno osnivanje prvih cehova u Čakovcu. Kontinuirano ulaganje Međimurske županije u obrtništvo, poglavito stipendiranje mladih za deficitarna zanimanja (više od četiri stotine učenika) te potpore za nastupe na sajmovima u zemlji i inozemstvu (više od stotinu sajmova) posljednjih deset godina rezultiralo je s 59 novih obrta u 2018. godini, odnosno stalnim porastom broja obrtnika posljednje tri godine (1.195 obrtnika 2016. godine, 1200 obrtnika 2017. godine te 1259 obrtnika 2018. godine).
Svečanoj dodjeli majstorskih diploma ispred Međimurske županije nazočio je zamjenik župana Josip Grivec, pročelnik UO za gospodarske djelatnosti Darko Radanović te Barbara Marcijuš voditeljica Odsjeka za gospodarstvo.
Obrtnička komora Međimurske županije posljednje 23 godine organizira polaganje majstorskih ispita. Prošla, 2018. godine zaključena je s 45 novih majstorskih diploma, 42 majstora (troje majstora polagalo je po dva majstorska ispita) u 18 zanimanja iz 3 županije Međimurske, Varaždinske i Koprivničko križevačke i to sa čak 27 novih majstora iz Međimurske županije.  „Osim što ste pokazali svoje znanje u struci i području gospodarstva i pravnih propisa, znanje iz radne pedagogije u svom daljnjem radu možete prenositi kroz ulogu učitelja, odnosno mentora. Ovim činom napravili ste veliki korak u svojoj karijeri, no potrebno je i dalje nastaviti s usavršavanjem i cjeloživotnim obrazovanjem jer samo na taj način možete držati korak s novim znanjima, tehnologijama i trendovima bez kojih se danas ne može napredovati. Iskreno Vam čestitam na pokazanom znanju i zahvaljujem na trudu koji ste uložili, a ovom prilikom zahvaljujem i predsjednicima i članovima ispitnih komisija koji su majstorske ispite proveli profesionalno i na čast Obrtničke komore Međimurske županije.“ – rekao je predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak.
Zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, istaknuo je važnost obrtništva u Međimurskoj županiji te naglasio kako će Međimurska županija i dalje podupirati rad Obrtničke komore Međimurske županije i rad novih obrtnika. „Svaki obrtnik u Međimurju bitan je kotačić i pokretač pozitivnih promjena u gospodarstvu naše Županije. Oni su gospodarska žila kucavica i ponos naše Županije. Iako je 2018. godina zaključena s 59 novih obrta, uvjeren sam da će u 2019. biti još novih, poglavito obiteljskih obrta, a današnjih novih 45 majstora, zasigurno će oplemeniti  svoja dosadašnja radna mjesta. Iskrene čestitke i hvala Vam što svojim radom, trudom i znanjem pridonosite daljnjem gospodarskom rastu i pozitivnoj  gospodarskoj slici Međimurja“.
Majstorske diplome dobili su Valentino Lovrenčić, Slavko Jevtić,Denis Kovač, Dušan Čurin, Tomislav Držaić, Ivan Lakić, Mihael Luketić, Antonio Marković, Kristijan Posavec, Radovan Škrobar, Ivan Jalušić, Mario Tomašek, Mario Katalenić, Nikola Mudri, Marko Varga, Marina Dolenec, Vladimir Mlinarić, Siniša Pintarić, Vjekoslav Barulek, Nenad Bosak, Mišel Horvat, Alen Igrec, Nenad Košir, Sandra Jarni, Magdalena Kramar, Predrag Mekovec, Jasmina Taradi, Ninoslav Jerešić, Igor Škvorc, Ivica Vadas, Stjepan Varšić, Leonardo Tuksar, Josip Lukša, Robert Filipović, Denis Holetić, Krunoslav Juričinec, Tomislav Kolarek, Igor Levak, David Munđar, Dejan Pijanec, Željko Sever, Igor Škvorc, Ivica Vadas, Stjepan Varšić, Stjepan Perković.
Majstorske diplome položene su iz 18 područja 18 zanimanja ( autoelektričar (1), automehaničar (2), bravar (7), elektroinstalater (2), elektromehaničar (1), fasader (2), frizer (1), kuhar (2), natkonobar (5), očni optičar (4), pekar (1), plinoinstalater (3), soboslikar-ličilac (1), stolar (1), strojobravar (6), tokar (1), Vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije (4), zidar (1).
 


 
Čestitke novim majstorima.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content