Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1028.0 hPa
71 %

Veleposlanica Australije Nj.E. Elizabeth Petrovic u okviru županijskog projekta „1,2,3 PALIM LAMPICU!“ donirala Ekonomskoj i trgovačkoj školi mobilnu učionicu

Datum objave: 14. siječnja 2019.

Nakon zimskih praznika, međimurski osnovnoškolci i srednjoškolci vratili su se u školske klupe, a učenicima Ekonomske i trgovačke škole prvi dan drugog polugodišta protekao je u izrazito veselom i zanimljivom tonu. Školu je zahvaljujući suradnji profesora engleskog jezika s veleposlanstvom Australije kroz projekt „1, 2, 3…PALIM LAMPICU!“ posjetila veleposlanica Australije u Republici Hrvatskoj, Nj.E. Elizabeth Petrovic.
Naša škola puno pozornosti poklanja učenju stranih jezika, posebice engleskog jezika, a kako smo ujedno i nositelj društveno-humanističke skupine predmeta unutar projekta „1, 2, 3…PALIM LAMPICU!“,  zamolili smo veleposlanstvo Australije da nam posude mobilnu učionicu uz pomoć koje naši učenici lakše uče engleski jezik.“, rekla je ravnateljica škole Bosiljka Vinković-Kukolić.
Učenici i profesori povodom posjeta Veleposlanice pripremili su prigodni program kojim su gostima pokazali dio onoga što su naučili o Australiji te su uz izvedbe hrvatske i australske himne, izveli igrokaz Waltzing Matilda, recitacije i prezentaciju o ovoj, nama dalekoj zemlji. Na samom kraju izveli su tradicionalne međimurske pjesme i plesove, a učenici su imali priliku odraditi i intervju s Veleposlanicom.
Veleposlanica, Njezina ekselencija Elizabeth Petrovic zahvalila je učenicima i ravnateljici Vinković-Kukolić na toploj dobrodošlici, istaknuvši važnost dobre suradnje među dvjema državama: „Veliki značaj dajemo mladima te uz naš Education Kit, odnosno mobilnu učionicu, dajemo profesorima materijale uz pomoć kojih učenici lakše mogu savladati engleski jezik, ali i naučiti ponešto o Australiji“.
Inicijatorica posjeta bila je profesorica Ivana Oreški koja je kontaktirala Veleposlanstvo, a posjet Veleposlanice postao je još posebniji nakon što je poklonila mobilnu učionicu ravnateljici te ju ostavila učenicima i profesorima na trajno korištenje.
Projekt „1, 2 , 3…PALIM LAMPICU!“, čiji je nositelj Međimurska županija, provodi se u školskoj godini 2018./2019., a cilj mu je uspostaviti sustav podrške darovitim učenicima kroz individualizirane i obogaćene programe u okviru redovnog obrazovanja u Međimurskoj županiji. „Ovo je jedan od projekata koji učenici i profesori provode izvan redovnih aktivnosti te imamo priliku vidjeti kako je urodio kvalitetnom suradnjom, između škole i Veleposlanstva, zahvaljujući kojoj su učenici imali priliku dobiti puno novih znanja i vještina, a upravo je to i cilj županijskih projekata kojima želimo da mladi iskoriste sav svoj potencijal.“, rekla je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja je ispred Međimurske županije nazočila priredbi.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content