Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Kreativni natječaj za mlade Hrvatske zajednice županije "EU2ME"

Datum objave: 14. siječnja 2019.

U četvrtak 10. siječnja Hrvatska zajednica županija pokrenula je kreativni natječaj "EU2ME". Na natječaj se mogu javiti svi mladi od 16 do 30 godina koji imaju prebivalište na području Europske unije, a sudionici mogu svoje radove prijaviti  u jedno od sljedeće tri kategorije:

  • najbolja fotografija
  • najbolji video
  • najbolji sastavak

Kreativni natječaj jedna je od aktivnosti europskog projekta CROSSOVER kojemu je cilj potaknuti mlade na promišljanje o političkoj odgovornosti (kroz povećanje participacije na izborima za Europski parlament). Projekt će fokus staviti na razmjenu iskustava između članica s najvećim postotkom izlaska građana na izbore za Europski parlament 2014. godine (Malta, Italija, Danska, Irska i Švedska) te onih s najmanjim postotkom (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovenija i Slovačka).
Od mladih se očekuje da svojim radovima odgovore na jedno ili više od sljedećih pitanja:

  • Što je to Europska unija?
  • Što Europska unija čini za mene?
  • Gdje vidim budućnost Europske unije?
  • Zašto su mladima važni izbori za Europski parlament?
  • Koji su potencijalni izazovi Europske unije?
  • Što danas znači biti mladi Europljanin?
  • Zašto je moj glas bitan?

Natječaj je otvaren od četvrtka 10. siječnja, a zatvara se 21. siječnja 2019. godine u 23.59 sati.
Pravila natječaja možete naći u prilogu ovdje.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content