Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Prvo pa muško. Karlo Sabol prva rođena beba u Međimurju u 2019.

Datum objave: 1. siječnja 2019.

Prva ovogodišnja rođena beba u Međimurju je Karlo Sabol, sin Nikoline i Valentina iz Murskog Središća. Rođen je u ranim popodnevnim satima, težak je 3980 gr i dugačak 54 cm.
Za porod koji je prošao u najboljem redu pobrinuli su se dr. Boris Valpatić, te babice Marija Zvornik i Vesna Kirić.
Prvu rođenu bebu posjetio je župan Međimurske županije Matija Posavec te uručio simbolični poklon bon, košaru punu voća te velikog plišanog medvjedića.
 
Župan Posavec obišao je i novi odjel neonatologije, nove rađaone i prostorije za pripremu poroda. „Višemilijunskim ulaganjem u rekonstrukciju Odjela neonatologije i Odjela rodilišta s rađaonom stvoreni su doista vrhunski uvjeti za boravak pacijentica. U narednom ćemo razdoblju uložiti određena financijska sredstva za nabavku nove opreme za Službu ginekologije, porodništva i neonatologije. Međutim, uz opremu najvažniji su ljudi pa čestitam i zahvaljujem liječnicima, medicinskim sestrama, babicama koje vrlo brižno čuvaju i njeguju prostore u kojima se rađaju novi životi.“
 
Čestitke prvoj rođenoj bebi u Međimurju, roditeljima i cijeloj obitelji.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content