Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1034.0 hPa
64 %

„Povijest svijeta u šest čaša“ predstavljena u Gradskoj kavani u Čakovcu

Datum objave: 18. prosinca 2018.

Jedinstvenim projektom u Hrvatskoj, Muzej Međimurja Čakovec iskoračio je iz  muzejskih prostora i predstavio svoju osnovnu djelatnost i predmete iz svog fundusa široj javnosti u Gradskoj kavani Čakovec.
„Muzejske kutije“ su projekt sa posebno konstruiranim i dizajniranim drvenim kutijama sa staklenom vitrinom u kojoj se izlažu manji muzejski predmeti s pripadajućim tekstom i objašnjenjem. Nakon predstavljene dvije muzejske kutije u 2017. godini, sinoć je predstavljena treća „Muzejska kutija“ čija se ideja temelji se na knjizi „Povijest svijeta u šest čaša“, a čiji je autor američki publicist Tom Standage.
Šest posebno odabranih predmeta dio su „Muzejske kutije – Povijest svijeta u šest čaša“, a to su pehar za pivo s kositrenim poklopcem (19. st.), čaša za vino (19. st.), čašica za liker (početak 20. st.), šalica za kavu s pripadajućim tanjurićem (19. stoljeće), šalica za čaj (19. st.) i čaša za Coca-Colu (20. st.). koje predstavljaju šest pića koja su obilježila svjetsku povijest u posljednjih desetak tisuća godina.
Povijest piva prva je od šest predstavljanja predmeta koji su dijelom „Muzejske kutije“, a kratku prezentaciju o povijesti i vrstama piva predstavio je voditelj marketinga i prodaje u pivovari Međimurski lepi dečki, Krešo Biškup.
Predmete je za izložbu pripremila kustosica Tajana Vidović, a dok je ovo zanimljivo predstavljanje tijekom večeri moderirao voditelj promidžbe i marketinga u Muzeju Međimurja u Čakovcu mr. sc. Zlatko Bacinger.
Projekt „Muzejska kutija – povijest svijeta u šest čaša“ podržali su i međimurski župan Matija Posavec, a dok je domaćin večeri bila ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content