5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

Najava božićnih blagdana na Mesap Adventu

Datum objave: 10. prosinca 2018.

Proteklog je vikenda, 8. i 9.prosinca 2018. godine, u prostorima Mesapa Nedelišće održan tradicionalni sajam „Mesap Advent“. Na sajmu su se božićnim poklonima, rukotvorinama, nakitom i suvenirima te drugim tradicionalnim proizvodima predstavili brojni izlagači, a pravu blagdansku atmosferu dočarao je raznovrstan kulturno-umjetnički i zabavni program.
Svi ljudi dobre volje tijekom sajma svojim su donacijama pomogli djelovanje Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“, nazočivši na koncertu „Božiću s ljubavlju“ koji se, u okviru sajma, održao u nedjelju, 9.prosinca.
„Katruža“ zahvaljuje svim izvođačima koji su nastupili na koncertu, a to su Mirko Švenda Žiga, Marija Jambrošić, Nenad Kumrić Charlie, Josip Sanjković Mitrica,  Damir Rodiger i  Martina Jakšić Rodiger, Goran i Andrea Šafarić, Henrik Šimunković, Hrvoje i Srećko Krištofić, Gabrijela Hrženjak, Jerko Fabić i  Mirjana Hudin. Na kraju koncerta s izvođačima su nastupili načelnik općine Nedelišće Darko Dania i upravitelj „Katruže“ i međimurski župan Matija Posavec svaki otpjevavši jednu božićnu pjesmu, u pratnji Deana Mošmondora na klavijaturama.  Tijekom koncerta mogle su se kupiti čestitke Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“ čijom je prodajom prikupljeno 2.007,85 kuna.
Dobrovoljni prilozi za „Katružu“ iskoristiti će se  za  nabavu  lijekova i pomagala te pokrivanju troškova liječenja potrebitima.
Osim humanitarnog koncerta održana je i manifestacijaMali Božić“ u kojoj su sudjelovala djeca Dječjeg vrtića „Zvončić“  Nedelišće i Plesni studio „Korak“  Čakovec. Na božićnom mažoret showu nastupile su mažoretkinje Nedelišća, dok su tijekom vikenda posjetitelje zabavljali popularni „Kumovi“.


 
 

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content