Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvorena obnovljena školska dvorana u Donjem Kraljevcu

Datum objave: 15. studenoga 2018.

U Donjem Kraljevcu je svečano otvorena obnovljena školska sportska dvorana, treći realizirani projekt energetske obnove obrazovnih ustanova na području Međimurske županije. Ukupna vrijednost izvršenih radova iznosi 4,2  milijuna kuna, od čega je velika većina financirana iz europskih i nacionalnih fondova, a ostatak je osiguran u proračunu Međimurske županije.
„U svrhu poboljšanja energetske učinkovitosti sanirana je vanjska ovojnica zgrade (pročelja zgrade (vanjski zidovi) obloženi su ETICS toplinskim sustavom od kamene vune, izvedena je toplinska i hidroizolacija svih  krovnih površina zgrade te toplinska izolacija sa novo izvedenim svim slojevima poda borilišta dvorane , a postojeća stolarija zamijenjena je novom PVC stolarijom. Od strojarskih radova, ugrađen je novi plinski kondenzacijski bojler te je rekonstruiran sustav ventilacije dvorane. Po pitanju elektroinstalacija  i rasvjete, izvršena je zamjena postojeće rasvjete s novim LED rasvjetnim tijelima“ , naglasio je direktor Međimurske energetske agencije MENEA-e Alen Višnjić.
Ravnateljica Osnovne škole Donji Kraljevec Sandra Vlahek, istaknula je kako je povratak u obnovljene, tople i lijepe prostore veliki događaj za sve učenike i zaposlenike škole. „Naše učionice, hodnici i sportska dvorana više neće biti mjesta u kojima se zimi smrzavaju radijatori, a ljeti nema zaštite od vrućina. U ime svih učenika i djelatnika zahvaljujem svima koji su omogućili ovu obnovu“.
Načelnik općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, rekao je kako u jednosmjenskoj nastavi Školu trenutno pohađa 108 učenika, a Donji Kraljevec je jedino naselje u Općini koje u posljednjih 30 godina bilježi mali, ali stalni prirast stanovništva. „Od kada je škola utemeljena 1965. godine ovo je prva velika investicija i veliki doprinos Međimurske županije ostvarivanju osnovnog cilja Škole - kvalitetnom obrazovanju i dobrom odgoju svih  108 učenika. Budući da je jedna od pet međimurskih eko osnovnih škola, projekt energetske obnove sportske dvorane doprinos je unapređenju ciljeva i standarda koje eko škola mora zadovoljavati. Do kraja ove godine Donji Kraljevec imat će i obnovljeni vrtić
Pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije Branko Sušec rekao je kako će dvorana u budućem razdoblju na grijanju postići uštedu od oko 75% i prijeći iz energetskog razreda D u energetski razred C. „To su značajni projekti jer osim obnove, ljepšeg izgleda i modernijih uvjeta imat ćemo velike uštede te ćemo financijska sredstva moći usmjeriti u daljnju nabavku potrebne opreme“
Župan Međimurske županije Matija Posavec čestitao je svima na još jednom uspješno završenom projektu, rekavši kako obrazovne ustanove kojima je osnivač Županija imaju sve bolje uvjete za rad i boravak te da će se u tome smjeru i nastaviti. „U fazi smo ugovaranja energetskih obnova u drugim donjomeđimurskim školama i sportskim dvoranama poput onih u Hodošanu, Goričanu i Draškovcu što zorno svjedoči skrbi Međimurske županije za svaki kraj Međimurja.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content