Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Sveti Martin na Muri okupio 600 psihologa na godišnjoj konferenciji

Datum objave: 8. studenoga 2018.

Društvo psihologa Varaždin domaćin je 26. Godišnje konferencije hrvatskih psihologa koja se od 7. do 10. studenoga 2018. održava u LifeClass Termama u Svetom Martinu na Muri. Šestotinjak psihologa iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja sudjeluje na ovogodišnjoj konferenciji pod temom „Kvaliteta života kroz životni vijek: izazovi i preporuke“. U četiri dana trajanja organizirano je više od 200 različitih aktivnosti. Predavanja i simpozije održat će stručnjaci iz država Europske unije te SAD-a.
Dobrodošlicu u najsjeverniju i najljepšu hrvatsku županiju na otvaranju konferencije sudionicima su uputili načelnik Općine Sveti Martin na Muri Dražen Crnčec i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja je pozvala prisutne da što više upoznaju ljepote Međimurja, isprobaju našu tradicionalnu hranu i turističku ponudu. „Drago mi je što se konferencija odvija u Međimurju koje se ponosi s dvostrukom nagradom destinacije izvrsnosti od kojih je jedna dodijeljena upravo Svetom Martinu na Muri, ali najvažnije od svega su naši ljudi koji Vam otvorena srca imaju puno toga za ponuditi. Briga o našim Međimurkama i Međimurcima ono je čemu Županija teži te kao socijalno osjetljiva županije skrbimo za sve generacije.“, dodala je zamjenica Herman. Svečanom otvaranju prisustvovali su i izaslanica gradonačelnika Grada Zagreba Željka Josipović-Jelić, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, predsjednik Hrvatskog psihološkog društva Josip Lopižić, predsjednica Hrvatske komore edukacijskih rehabilitatora Ljiljana Pintarić Mlinar te drugi predstavnici struke i gosti.
Veliki posao organizacije odradila je predsjednica Društva psihologa Varaždin i Organizacijskog odbora 26. konferencije, Andreja Bogdan, ujedno izaslanica ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda i  predsjednica Hrvatske psihološke komore. „Organizaciju ovogodišnje konferencije shvatili smo i kao priliku da promoviramo naše gradove i županije iz kojih dolazimo te smo za sudionike organizirali i brojne prateće sadržaje. Nedavno je donesen novi Zakon o zdravstvenoj zaštiti, zahvaljujući kojemu su psiholozi po prvi puta uvršteni među zdravstvene djelatnike u zdravstvenom sustavu. Put do te odluke bio je težak i dugotrajan, no drago mi je što smo na posljetku dočekali velike promjene u našoj struci.“, naglasila je Bogdan.
Konferencija je prilika da se istaknu ljudi koji su svojim radom i doprinosom ostavili neupitan trag u struci posljednjih godina te su dodijeljene nagrade „Snježana Biga Friganović“ , Zlatni grb HPD-a, zahvalnice Komore i priznanja Društva „Marulić: Fiat Psichologia“ među čijim je dobitnicama i Međimurka Tatjana Žižek.
Glazbenim nastupima svečanost su obogatili Ženski vokalni sastav Stridonne iz Štrigove, Neven Kolarić na cimbalu, Karin Kuljanić i Vokalna skupina „Zrinski“. 26. Godišnja konferencija hrvatskih psihologa održava se pod pokroviteljstvom Predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović. Domaćin je Društvo psihologa Varaždin, a suorganizatori Hrvatsko psihološko društvo, Hrvatska psihološka komora, Društvo psihologa Krapinsko-zagorske županije i Primorsko-goranske županije.


 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content