Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1030.0 hPa
74 %

Najuspješnija rezultatska godina za Sportsku udrugu slijepih „Zrinski“

Datum objave: 3. studenoga 2018.

Članovi Sportske udruge slijepih „Zrinski“ ostvarili su zavidne rezultate na Pojedinačnom državnom prvenstvu Hrvatskog saveza slijepih u održanom u Premanaturi. Od deset članova koji se u Udruzi bave pikadom za slijepe, na spomenutom prvenstvu svoje vještine pokazali su  Dragutin Andrašec, Marko Slaviček, Nenad Štrek i Danijel Sabol.
Nastavljajući niz dobrih rezultata iz prethodnih natjecanja, ove godine između 70 natjecatelja, naši Međimurci bili su vrlo uspješni zahvaljujući trudu i zalaganju koji ulažu na tjednim treninzima. Kroz godinu smo ostvarili dobre plasmane i na drugim natjecanjima te nam je ovo za sada najbolja godina što se tiče rezultata.“, istaknuo je predsjednik Udruge Nenad Štrek. U kategoriji slijepih na Državnom prvenstvu Dragutin Andrašec ostvario je 3. mjesto, Nenad Štrek bio je 2. u kategoriji visoko slabovidnih osoba, a u istoj kategoriji Danijel Sabol osvojio je 8. mjesto.
Zahvaljujući postignutim rezultatima, župan Međimurske županije Matija Posavec zajedno s pročelnikom Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Brankom Sušecom upriličio je prijem za članove Sportske udruge slijepih „Zrinski“ te im je čestitao i zahvalio na neizmjernom radu koji ulažu u razvoj sporta i Udruge. Tijekom razgovora Župan i pročelnik Sušec obećali su potporu Udruzi u budućim aktivnostima kako bi im se omogućili što bolji uvjeti pripreme za sljedeća natjecanja: „Članovi Sportske udruge slijepih Zrinski daju nam primjer da se prepreke trebaju rušiti samo voljom i trudom. Svojom skromnošću i sportskim duhom čine našu zajednicu boljom, a na nama je da im budemo na raspolaganju kroz potrebnu podršku i pomoć.“, zaključio je župan Posavec.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content