5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

Svečano proslavljena 20. obljetnica Hrvatske manjinske samouprave Kaniže

Datum objave: 24. listopada 2018.

Hrvatska samouprava grada Kaniže u subotu, 20. listopada 2018. obilježila je dvadeset godina postojanja. Središnja svečanost započela je svetom misom na hrvatskom jeziku koju je predvodio dekan Donjomeđimurskog dekanata vlč. Antun Hoblaj iz Preloga.
U bogatom kulturno-umjetničkom programu na ulicama Kaniže te samoj svečanosti u Kampusu Sveučilišta u Kaniži nastupili su Zrinska garda Čakovec, Puhački orkestar Letenye, Kaniški hrvatski zbor, Tamburaški sastav Stoboš i Tamburaški sastav mladih iz Kaniže.
Ispred Međimurske županije nazočio je zamjenik župana i predsjednik Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima Josip Grivec. Nazočne je pozdravila predsjednica HS Kaniža Marija Vargović, a prigodnim govorima obratili su se i veleposlanik Republike Hrvatske u Budimpešti dr.sc. Mladen Andrlić, državni tajnik Peter Cseresnyés te predsjednik HDS-a Ivan Gugan

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content