Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.1 °C
1022.0 hPa
55 %

Međimurje ugostilo prvi dio 25. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina

Datum objave: 21. listopada 2018.

U organizaciji Hrvatskog sabora kulture i Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije i Sisačko-moslavačke županije, u Centru za kulturu Čakovec održan je prvi dio 25. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina. Međimurje je ugostilo 400 folkloraša iz osam hrvatskih ansambala, koji su svoje pravo nastupa izborili županijskim smotrama, te putem jednog samostalnog pregledavanja.
Susret folkloraša odvija se u dvije kategorije – u Čakovcu je izveden koreografirani folklor, dok će se iduće subote, 27. listopada u Sisku plesati izvorni folklor. Prvi dio 25. susreta folkloraša prošao je u izrazito svečanom tonu jer Hrvatski sabor kulture, kao krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Hrvatskoj, ove godine obilježava 70 godina kontinuiranog rada.
Susret je otvorila zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja je zahvalila svim kulturnim amaterima s područja Međimurja na cjelogodišnjem radu i promociji svojih mjesta, ali i čitavog Međimurja: "Naša mala zajednica i društvo , bogata ljudima velika srca, dala je značajan doprinos da Hrvatski sabor kulture doživi 70 rođendan. Svi vi koji njegujete kulturni amaterizam zaslužni ste za očuvanje naše kulturne baštine."
Prisutne su pozdravili i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović i Dejan Buvač, predsjednik Zajednice HKUU-a Međimurske županije, ujedno i predsjednik UO Hrvatskog sabora kulture.
Međimursku županiju predstavljala je KUU "Seljačka sloga" iz Nedelišća, pod ravnanjem voditelja Hrvoja Horvata. Koreografijom Ivane Hajdinjak i uz glazbenu obradu Miroslava Novaka, folkloraši Nedelišća pokazali su bogatstvo folklora, nošnji i narodnih običaja naše županije uz ples i pjesme "Igrajte nam japa" i "Naj se dekle prebudiju, naj se dečki veseliju".
Nakon nastupa, tročlano stručno povjerenstvo u sastavu Ivica Ivanković, prof., Tomislav Habulin, mag.mus. i Katarina Bušić, održalo je okrugli stol sa sudionicima i proglasilo najuspješnije.
Prva nagrada: FA "Matija Gubec", Karlovac, Karlovačka županija
Druga nagrada: FA "Turopolje", Velika Gorica, Zagrebačka županija
Treća nagrada: HKUD "Valpovo 1905", Valpovo, Osječko-baranjska županija

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content