Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1024.0 hPa
38 %

I u Međimurju obilježen Svjetski dan kuhara

Datum objave: 20. listopada 2018.

Svake godine, 20. listopada obilježava se Međunarodni dan kuhara s ciljem isticanja uloge hrane i njene pravilne pripreme kao glavnog uloga u naše zdravlje. Srednja škola Prelog drugu godinu za redom pripremila je mnoge aktivnosti kojima su djelatnici škole i učenici prezentirali svoju strast prema hrani i kulinarstvu u povodu dana kuhara.
"Aktivnosti u povodu dana kuhara jedan su oblik promocije ovog zanimanja kojem želimo vratiti status koji zaslužuje. U suradnji s partnerima iz Malog Lošinja prikazali smo naša znanja i vještine te smo spojili kontinentalnu i mediteransku kuhinju na stolu.", istaknuo je ravnatelj škole Tomislav Gregur. Vrijedni učenici sudjelovali su u gastro-radionici tijekom koje su im gosti iz Malog Lošinja, predstavnici Jadranka hotela, otkrili tajne kuhanja nakon čega je slijedila degustacija pripremljenih jela.
Kako bi osvijestili važnost pravilne prehrane, zdravih navika i tjelesne aktivnosti, predavanja su održali i  dr. Diana Uvodić Đurić, Davor Hostić, dipl.ing i fitness instruktori Danijel Maltar i Martina Maltar.
Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman izrazila je veliko zadovoljstvo aktivnostima Srednje škole Prelog: "Međunarodni dan kuhara ne možemo obilježiti na ljepši način nego u Srednjoj školi Prelog gdje se školuju vrhunski kuhari i ugostitelji. Na tržištu rada velik je problem deficitarnih zanimanja no ova škola riješila je taj problem na dobar način, dodatnim usavršavanjima i projektima, što dokazuju brojne nagrade. Ono što je od posebnog značaja za Međimurje, je suradnja škole s ugostiteljskim objektima i poslovnim objektima koja se bave turizmom te će Međimurska županija nastojati osigurati što bolje uvjete kako bi se i dalje stvarao kvalitetan kadar za tržište rada."

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content