Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.6 °C
1024.0 hPa
26 %

Održan najjači Međimurski gospodarski forum u organizaciji Zavičajnog društva Međimurje

Datum objave: 16. listopada 2018.

U ponedjeljak, 15. listopada u Zagrebu održan je Međimurski gospodarski forum koji je okupio 150 Međimuraca iz svijeta gospodarstva. Novo vodstvo Zavičajnog društva Međimurje koje djeluje na području Zagreba, ponovno je pokrenulo tradiciju gospodarskog foruma s ciljem povezivanja vrijednih međimurskih ljudi u gospodarstvu.
Predsjednik Društva Damir Smrtić kazao je kako se ideja za održavanje foruma rodila nakon što je  Financial Times Međimurje uvrstio na sedmo mjesto liste TOP 10 malih europskih regija istaknutih po strategiji privlačenja stranih investicija. "Međimurska županija danas je poznata kao pravi gospodarski i poduzetnički raj Hrvatske, a naše najsjevernije županije između Mure i Drave, ne bi bilo da nije bilo Međimuraca u Zagrebu.", dodao je Smrtić.
U okviru gospodarskog foruma održana su predavanja o razvojnim projektima i poticajima za gospodarstvenike, a predstavili su se i uspješni Međimurci kao primjer pokretača promjena. Tako su svoje aktivnosti predstavili direktor VDM grupe Neven Mikec, direktor Urban Mobility Matija Krznar, Martina Pintarić iz 404 agency, direktor Tehnixa Đuro Horvat, poznati međimurski chef Marko Palfi, direktor Mikroblinka Damir Sabol, Damir Šafarić iz Media-softa, Zoran Andročec iz udruženja INGRA-DET uz mnoge druge uspješne Međimurce. Održana je i panel diskusija, a cjelokupna tema oko koje je građen forum bila je "Smart City -Smart Region".
Župan Međimurske županije Matija Posavec predstavio je posebnosti i strategiju razvoja naše županije te prikazao brojne uspješne investicije i projekte koji su provedeni ili su u tijeku, a zbog kojih je Međimurje danas prema podacima HGK-a najrazvijenija županija kontinentalne Hrvatske nakon Grada Zagreba.
Ministar Darko Horvat istaknuo je da će 2019. biti godina digitalne transformacije Hrvatske. Kazao je kako će se: "Kroz zakonodavni okvir stvoriti preduvjeti za kreiranje digitalnih proizvoda i usluga, potrebnih da se poduzetnicima poslovanje učini jednostavnijim, bržim i praktičnijim. Međimurci su pokretači pozitivnih promjena u društvu u svim područjima, što dokazuje broj uspješnih poduzetnika."
Na gospodarskom forumu sudjelovali su i saborska zastupnica Sunčana Glavak, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba Olivera Majić, predsjednik HGK – Županijske komore Čakovec Mladen Križaić, direktor TICM-a Ivan Plačko, Ana Kralj iz REDEA-e te mnogi predstavnici političkog i gospodarskog života Međimurja i Hrvatske.
 

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content