Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
74 %

Obilježen Dan ružičaste vrpce

Datum objave: 6. listopada 2018.

Listopad je mjesec posvećen ranom otkrivanju raka dojke i podizanju svijesti o važnosti brige za zdravlje dojki, a prva subota u listopadu rezervirana je za Dan ružičaste vrpce u povodu kojeg su se članice i članovi Kluba "Nova nada" i Županijske lige protiv raka okupili na Trgu Republike u Čakovcu.
Kako bi se Međimurke i Međimurci što više upoznali s bolešću raka dojke, podijeljeni su promotivno-edukativni materijali kojima se želi upozoriti na ovaj najčešći tip raka i važnost rane prevencije. "Međimurke su u samom vrhu Hrvatske po odazivu na Nacionalni program ranog otkrivanja raka dojke čemu su zasigurno pridonijele akcije i programi poput Dana ružičaste vrpce. Članice Kluba "Nova nada" vrlo su angažirane te organiziraju niz manifestacija i humanitarnih akcija u cilju prikupljanja financijskih sredstava korištenih u borbi protiv raka", istaknula je predsjednica Kluba Jasenka Štefić te dodala kako je ponosna na članice i aktivnosti Kluba koji će uskoro obilježiti punih 18 godina djelovanja.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content