U povodu Svjetskog dana učitelja, 5. listopada, župan Međimurske županije Matija Posavec upriličio je tradicionalni prijem mentora čiji su učenici tijekom školske godine 2017./2018. osvojili prva mjesta na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima te bili pozvani na državne smotre koje nisu rangirane.

Župan Matija Posavec, čestitajući svim djelatnicima u sustavu odgoja i obrazovanja Svjetski dan učitelja, a posebno učenicima i njihovim mentorima te ravnateljima, naglasio je kako je svima jasno da je u Međimurju obrazovanje na prvom mjestu. „Pokazujemo to svaki dan, ne samo deklarativno već kontinuiranim ulaganjima u obrazovnu infrastrukturu, opremu i ljude. Nitko u Hrvatskoj na regionalnoj razini ne ulaže u obrazovanje koliko se ulaže u Međimurju, što pokazuju aktualna 52 projekta vezana za sustav osnovnog i srednjoškolskog obrazovanja. Zahvaljujući programima koji se provode, svakom roditelju, svakom našem građaninu koji financira školovanje djeteta u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetsko obrazovanje, zbog naših projekata izdvajaju od tisuću do nekoliko tisuća kuna godišnje manje. To je konkretna briga zajednica prema građanima. Ponosan sam stoga na one učenike koji to vraćaju na najbolji mogući način, ulažući u sebe te kroz trud, učenje i stjecanje novih vještina postaju sudionici natjecanja s kojih se mnogi vraćaju s medaljama i nagradama koje im daju novi životni smisao i motivaciju. Čestitam mentorima koji pokazuju kako se pravilno radi s djecom. Naših 194 mentora uspjelo je “, rekao je Posavec.

Nagrađeno je ukupno 194 mentora, 113 iz osnovnih škola i 81 iz srednjih škola, od čega je 60 mentora i 134 mentorica. Nagrade i priznanja, uz župana, podijelili su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Branko Sušec.

U glazbenom programu nastupio je Henrik Šimunković, uz klavirsku pratnju Darka Golubića, izvevši Romancu Zrinskog iz opere „Nikola Šubić Zrinski“ Ivana pl. Zajca te međimurske narodne pjesme.

NAGRAĐENI MENTORI SU:

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec – nagrađeni su Emina Braniša, Mirna Lučin, Zvjezdana Miri Barila, Anita Vidović i Dinko Žulić, dok su 1. mjesta na državnom natjecanju osvojili mentori Santino Debelec i Josip Geček

  1. Osnovna škola ČakovecTanja Debelec, Saša Hladki, Marinko Horvat, Matija Horvat, Valerija Horvat Čurin, Boris Jeđud, Dubravka Kečkeš, Željka Kolar, Zvonimir Malić, Gordana Ovčar, Ivana Ružić, Josip Šipek
  2. Osnovna škola ČakovecGordan Bartolić, Martin Bralić, Mladen Dešić, Biljana Forgač, Ivanka Novak, Snježana Odak Hrkač, Nives Posavec, Monika Vuk Vrtarić
  3. Osnovna škola ČakovecSanja Ambruš, Aleksandar Bartolić, Nataša Boj, Igor Čajić , Ksenija Gačal, Sanja Janušić, Vesna Katuša, Goran Kolarić, Zvonko Ljubić, Zdenka Novak, Nikola Pongrac, Srebrenka Petra Šenji, Aleksandra Tonković, Davor Varga

Osnovna škola BelicaLidija Hertarić i Silvija Micek

Osnovna škola DomašinecMladen Vuk

Osnovna škola Donja DubravaRenata Herić

Osnovna škola MacinecKristinka Vugrinec

Osnovna škola DraškovecIvana Beti i Katica Mikulaj Ovčarić

Osnovna škola GoričanSnježana Granatir

Osnovna škola Gornji MihaljevecMarta Lončar Viković, Domagoj Zoričić i Ljubica Žabek Horvatić

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na BreguAlen Barbić, Borka Bunjac, Jelena Grubić, Renata Martinec i Vera Moharić

Osnovna škola IvanovecBruno Kovačić, Nataša Kralj, Irena Lončarić, Radovan Petković, Marija Purić Hranjec i Karlo Zadravec

Osnovna škola Jože Horvata KotoribaDado Gres i Romina Volar

Osnovna škola KuršanecAleksandar Kovačić i Zvonka Rakuša

Osnovna škola Mursko SredišćeMilena Bogdanović, Nenad Hajdinjak, Sanjin Tomašić, Dario Varga i Aleksandar Puklavec

Osnovna škola NedelišćeSmiljana Colar, Tamara Lajtman, Sanja Špiranec

Osnovna škola OrehovicaAleksandra Srnec, Tanja Oreški, Senija Zadravec-Kermek

Osnovna škola „Petar Zrinski“ ŠenkovecJasminka Jakšić, Mihaela Novak, Pero Obadić

Osnovna škola PodturenRužica Murk

Osnovna škola PrelogAlan Belko, Silvija Kosec, Jasmina Malek Križanec, Branka Podgorelec, Ivana Samardžija-Bermanec, Milan Zvonar

Osnovna škola SelnicaIvana Juršić, Krunoslav Makovec, Jadranka Markuš, Gordana Piskač Kocijan, Dijana Premuš, Dubravka Žignić Resman

Osnovna škola StrahoninecMario Kanižaj, Vesna Mikulić, Dijana Pasarić, Nataša Pongrac, Boris Tomašić

Osnovna škola Sveti Martin na MuriMaja Goričanec, Ksenija Perčić, Maja Radek Sklepić

Osnovna škola ŠtrigovaMirjana Grula, Klaudija Kežman, Siniša Stanković

Osnovna škola „Tomaša Goričanca“ Mala SuboticaNikolina Hampamer, Mirjana Janković, Iva Mihalic Krčmar, Blaženka Palatinuš, Božidar Vadlja

Osnovna škola „Vladimira Nazora“ PribislavecŽeljka Obadić

Umjetnička škola „Miroslav Magdalenić“ ČakovecVesna Tota  i Vjeran Vidović

Ekonomska i Trgovačka škola ČakovecTihomir Blažeka, Nebojša Buvač, Zita Lajtman, Sanja Munđar, Andrijana Vršić

Gimnazija „Josipa Slavenskog“ ČakovecAndrija Bacinger, Miljenko Blažeka, Ljubica Blažinčić, Marija Borko, Darinka Drabić, Zlatka Grahovec Soldat, Mirjana Hranilović, Mirjana Jakopčević, Sanja Jambrović Posedi, Goran Karamarković, Matija Kraljić, Marta Kramar Burela, Vesna Kramarić-Klarić, Žaklin Lukša, Nada Medved, Davorka Majetić, Vesna Malekoci-Tarandek, Barbara Markač-Despinić, Verica Mutvar, Darinka Pintarić, Štefanija Požgaj, Melita Sambolek, Robert Siladi, Nevenka Sinković, Robert Slunjski, Tamara Srnec, Tanja Šalamon, Krešimir Trojko, Suzana Trupković, Karmena Vadlja Rešetar, Mirjana Vidović, Ivanka Virgej, Karmen Farkaš

Gospodarska škola ČakovecMiljenko Fric, Vladimir Glavina, Andreja Kalšan, Nives Kocijan, Smiljka Kovačić, Marija Lisjak, Ivica Mlinarić, Karmela Radošević, Ljiljana Škrobar

Graditeljska škola ČakovecPetar Križnar

Srednja škola ČakovecBarbara Brežnjak, Monika Cindrić, Paula Borko, Rahela Buterin, Valentina Fabić, Dunja Gašparić, Miljenko Hajdarović, Ivana Koprivnjak, Vesna Prepelić-Đuričković, Andreja Talan, Marina Trajbar, Nikolina Zaplatić Degač

Srednja škola PrelogVlado Bogomolec, Juraj Delladio, Tanja Gregur, Slađana Herman, Dejan Ivanek, Snježana Janković, Tanja Lilić, Petra Perhoć, Mirela Petković, Sanja Pigac, Mišo Rašan, Vlado Turek, Jurica Vugrin

Tehnička škola ČakovecBranko Augustić, Ivan Fučko, Sanja Loparić, Nevenka Mlinarić, Vlatka Peharda, Valerija Poljanec, Damir Štampar, Dragica Vugrin.