Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Župan upriličio prijem za 194 mentora najuspješnijih učenika osnovnih i srednjih škola Međimurske županije

Datum objave: 4. listopada 2018.

U povodu Svjetskog dana učitelja, 5. listopada, župan Međimurske županije Matija Posavec upriličio je tradicionalni prijem mentora čiji su učenici tijekom školske godine 2017./2018. osvojili prva mjesta na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima te bili pozvani na državne smotre koje nisu rangirane.
Župan Matija Posavec, čestitajući svim djelatnicima u sustavu odgoja i obrazovanja Svjetski dan učitelja, a posebno učenicima i njihovim mentorima te ravnateljima, naglasio je kako je svima jasno da je u Međimurju obrazovanje na prvom mjestu. „Pokazujemo to svaki dan, ne samo deklarativno već kontinuiranim ulaganjima u obrazovnu infrastrukturu, opremu i ljude. Nitko u Hrvatskoj na regionalnoj razini ne ulaže u obrazovanje koliko se ulaže u Međimurju, što pokazuju aktualna 52 projekta vezana za sustav osnovnog i srednjoškolskog obrazovanja. Zahvaljujući programima koji se provode, svakom roditelju, svakom našem građaninu koji financira školovanje djeteta u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetsko obrazovanje, zbog naših projekata izdvajaju od tisuću do nekoliko tisuća kuna godišnje manje. To je konkretna briga zajednica prema građanima. Ponosan sam stoga na one učenike koji to vraćaju na najbolji mogući način, ulažući u sebe te kroz trud, učenje i stjecanje novih vještina postaju sudionici natjecanja s kojih se mnogi vraćaju s medaljama i nagradama koje im daju novi životni smisao i motivaciju. Čestitam mentorima koji pokazuju kako se pravilno radi s djecom. Naših 194 mentora uspjelo je “, rekao je Posavec.
Nagrađeno je ukupno 194 mentora, 113 iz osnovnih škola i 81 iz srednjih škola, od čega je 60 mentora i 134 mentorica. Nagrade i priznanja, uz župana, podijelili su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Branko Sušec.
U glazbenom programu nastupio je Henrik Šimunković, uz klavirsku pratnju Darka Golubića, izvevši Romancu Zrinskog iz opere „Nikola Šubić Zrinski“ Ivana pl. Zajca te međimurske narodne pjesme.
NAGRAĐENI MENTORI SU:
Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec – nagrađeni su Emina Braniša, Mirna Lučin, Zvjezdana Miri Barila, Anita Vidović i Dinko Žulić, dok su 1. mjesta na državnom natjecanju osvojili mentori Santino Debelec i Josip Geček

  1. Osnovna škola Čakovec - Tanja Debelec, Saša Hladki, Marinko Horvat, Matija Horvat, Valerija Horvat Čurin, Boris Jeđud, Dubravka Kečkeš, Željka Kolar, Zvonimir Malić, Gordana Ovčar, Ivana Ružić, Josip Šipek
  2. Osnovna škola Čakovec - Gordan Bartolić, Martin Bralić, Mladen Dešić, Biljana Forgač, Ivanka Novak, Snježana Odak Hrkač, Nives Posavec, Monika Vuk Vrtarić
  3. Osnovna škola Čakovec - Sanja Ambruš, Aleksandar Bartolić, Nataša Boj, Igor Čajić , Ksenija Gačal, Sanja Janušić, Vesna Katuša, Goran Kolarić, Zvonko Ljubić, Zdenka Novak, Nikola Pongrac, Srebrenka Petra Šenji, Aleksandra Tonković, Davor Varga

Osnovna škola Belica - Lidija Hertarić i Silvija Micek
Osnovna škola Domašinec - Mladen Vuk
Osnovna škola Donja DubravaRenata Herić
Osnovna škola MacinecKristinka Vugrinec
Osnovna škola DraškovecIvana Beti i Katica Mikulaj Ovčarić
Osnovna škola GoričanSnježana Granatir
Osnovna škola Gornji MihaljevecMarta Lončar Viković, Domagoj Zoričić i Ljubica Žabek Horvatić
Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na BreguAlen Barbić, Borka Bunjac, Jelena Grubić, Renata Martinec i Vera Moharić
Osnovna škola IvanovecBruno Kovačić, Nataša Kralj, Irena Lončarić, Radovan Petković, Marija Purić Hranjec i Karlo Zadravec
Osnovna škola Jože Horvata KotoribaDado Gres i Romina Volar
Osnovna škola KuršanecAleksandar Kovačić i Zvonka Rakuša
Osnovna škola Mursko SredišćeMilena Bogdanović, Nenad Hajdinjak, Sanjin Tomašić, Dario Varga i Aleksandar Puklavec
Osnovna škola Nedelišće - Smiljana Colar, Tamara Lajtman, Sanja Špiranec
Osnovna škola Orehovica - Aleksandra Srnec, Tanja Oreški, Senija Zadravec-Kermek
Osnovna škola „Petar Zrinski“ ŠenkovecJasminka Jakšić, Mihaela Novak, Pero Obadić
Osnovna škola PodturenRužica Murk
Osnovna škola Prelog - Alan Belko, Silvija Kosec, Jasmina Malek Križanec, Branka Podgorelec, Ivana Samardžija-Bermanec, Milan Zvonar
Osnovna škola SelnicaIvana Juršić, Krunoslav Makovec, Jadranka Markuš, Gordana Piskač Kocijan, Dijana Premuš, Dubravka Žignić Resman
Osnovna škola Strahoninec - Mario Kanižaj, Vesna Mikulić, Dijana Pasarić, Nataša Pongrac, Boris Tomašić
Osnovna škola Sveti Martin na Muri - Maja Goričanec, Ksenija Perčić, Maja Radek Sklepić
Osnovna škola Štrigova - Mirjana Grula, Klaudija Kežman, Siniša Stanković
Osnovna škola „Tomaša Goričanca“ Mala Subotica - Nikolina Hampamer, Mirjana Janković, Iva Mihalic Krčmar, Blaženka Palatinuš, Božidar Vadlja
Osnovna škola „Vladimira Nazora“ PribislavecŽeljka Obadić
Umjetnička škola „Miroslav Magdalenić“ Čakovec - Vesna Tota  i Vjeran Vidović
Ekonomska i Trgovačka škola Čakovec - Tihomir Blažeka, Nebojša Buvač, Zita Lajtman, Sanja Munđar, Andrijana Vršić
Gimnazija „Josipa Slavenskog“ Čakovec - Andrija Bacinger, Miljenko Blažeka, Ljubica Blažinčić, Marija Borko, Darinka Drabić, Zlatka Grahovec Soldat, Mirjana Hranilović, Mirjana Jakopčević, Sanja Jambrović Posedi, Goran Karamarković, Matija Kraljić, Marta Kramar Burela, Vesna Kramarić-Klarić, Žaklin Lukša, Nada Medved, Davorka Majetić, Vesna Malekoci-Tarandek, Barbara Markač-Despinić, Verica Mutvar, Darinka Pintarić, Štefanija Požgaj, Melita Sambolek, Robert Siladi, Nevenka Sinković, Robert Slunjski, Tamara Srnec, Tanja Šalamon, Krešimir Trojko, Suzana Trupković, Karmena Vadlja Rešetar, Mirjana Vidović, Ivanka Virgej, Karmen Farkaš
Gospodarska škola Čakovec - Miljenko Fric, Vladimir Glavina, Andreja Kalšan, Nives Kocijan, Smiljka Kovačić, Marija Lisjak, Ivica Mlinarić, Karmela Radošević, Ljiljana Škrobar
Graditeljska škola Čakovec - Petar Križnar
Srednja škola Čakovec - Barbara Brežnjak, Monika Cindrić, Paula Borko, Rahela Buterin, Valentina Fabić, Dunja Gašparić, Miljenko Hajdarović, Ivana Koprivnjak, Vesna Prepelić-Đuričković, Andreja Talan, Marina Trajbar, Nikolina Zaplatić Degač
Srednja škola Prelog - Vlado Bogomolec, Juraj Delladio, Tanja Gregur, Slađana Herman, Dejan Ivanek, Snježana Janković, Tanja Lilić, Petra Perhoć, Mirela Petković, Sanja Pigac, Mišo Rašan, Vlado Turek, Jurica Vugrin
Tehnička škola Čakovec - Branko Augustić, Ivan Fučko, Sanja Loparić, Nevenka Mlinarić, Vlatka Peharda, Valerija Poljanec, Damir Štampar, Dragica Vugrin.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content