2.9 °C
1027.0 hPa
20 %

Iz EU fondova osigurane dvije specijalizacije vrijedne 3 milijuna kuna

Datum objave: 2. listopada 2018.

U utorak, 2. listopada 2018. godine u Velikoj dvorani Ministarstva zdravstva, ministar zdravstva, prof. dr.sc. Milan Kujundžić, dr.med  uručio je ravnatelju Doma zdravlja Čakovec Branku Vrčiću i županu Međimurske županije Matiji Posavcu, Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za „Specijalističko usavršavanje doktora medicine“, financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ za razdoblje 2014.-2020.
Ovim projektom, financiranim sredstvima EU fondova, osigurati će se dvije specijalizacije iz područja ginekologije i opće obiteljske medicine, čime će zdravstveni sustav u Međimurju imati osigurane liječnike iz tih područja. Vrijednost specijalizacija je oko 3 milijuna kuna koja bi, bez ovog projekta, morao osigurati Dom zdravlja.
Nedavnim potpisivanjem Ugovora za specijalizacije iz područja hitne medicine i današnjim odobrenim sredstvima osigurano je sveukupno oko 10 milijuna kuna za zadržavanje liječnika u Međimurju.
Ministar zdravstva  prof.dr.sc. Milan Kujundžić,dr.med, i ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić istaknuli su kako je ovo zajednički projekt u kojem se europski novac iz socijalnog fonda iskoristio za novi broj specijalizacija u zdravstvu što jer samo dio ukupne dugoročne strategije zadržavanje mladih liječnika u Hrvatskoj. Nastavit ćemo dalje pripremati nove natječaje za bespovratna sredstva jer ulaganje u ljude, ljudski kapital je ključ razvoja društva. Čestitamo svim današnjim potpisnicima i korisnicima specijalizacija
Ravnatelj Doma zdravlja Čakovec Branko Vrčić, rekao je „Specijalizacije traju 5 godina, dobili smo dvije specijalizacije koje će koristiti liječnici iz onih područja koje smo percipirali kao deficitarna. Sustav primarne zdravstvene zaštite u Međimurju funkcionira na dugoročnoj strategiji i pametnom planiranju za nekoliko godina unaprijed.“
Župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je kako postoje tri preduvjeta za kvalitetnu zdravstvenu skrb u regionalnoj samoupravi. „To su ulaganja u ljude, ulaganja u opremu i stvaranje boljih prostornih uvjeta. Što se tiče zdravstvenog sustava Međimurja na svim tim područjima se intenzivno radi. Adaptiraju se postojeće zgrade naših zdravstvenih ustanova, gradi se nova zgrada primarne zdravstvene zaštite, izuzetno mnogo novaca se ulaže u dijagnostičku i terapijsku opremu, a zdravstvene ustanove javljaju se na sve natječaje za specijalizacije temeljem iskazanih prijava samih liječnika koje postoje. Sve natječaje ćemo pratiti i dalje i drago mi je da je prostor gdje su zdravstvene ustanove u Čakovcu jedno veliko gradilište.“

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content