U utorak, 2. listopada 2018. godine u Velikoj dvorani Ministarstva zdravstva, ministar zdravstva, prof. dr.sc. Milan Kujundžić, dr.med uručio je ravnatelju Doma zdravlja Čakovec Branku Vrčiću i županu Međimurske županije Matiji Posavcu, Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za „Specijalističko usavršavanje doktora medicine“, financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ za razdoblje 2014.-2020.
Ovim projektom, financiranim sredstvima EU fondova, osigurati će se dvije specijalizacije iz područja ginekologije i opće obiteljske medicine, čime će zdravstveni sustav u Međimurju imati osigurane liječnike iz tih područja. Vrijednost specijalizacija je oko 3 milijuna kuna koja bi, bez ovog projekta, morao osigurati Dom zdravlja.
Nedavnim potpisivanjem Ugovora za specijalizacije iz područja hitne medicine i današnjim odobrenim sredstvima osigurano je sveukupno oko 10 milijuna kuna za zadržavanje liječnika u Međimurju.
Ministar zdravstva prof.dr.sc. Milan Kujundžić,dr.med, i ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić istaknuli su kako je ovo zajednički projekt u kojem se europski novac iz socijalnog fonda iskoristio za novi broj specijalizacija u zdravstvu što jer samo dio ukupne dugoročne strategije zadržavanje mladih liječnika u Hrvatskoj. Nastavit ćemo dalje pripremati nove natječaje za bespovratna sredstva jer ulaganje u ljude, ljudski kapital je ključ razvoja društva. Čestitamo svim današnjim potpisnicima i korisnicima specijalizacija“
Ravnatelj Doma zdravlja Čakovec Branko Vrčić, rekao je „Specijalizacije traju 5 godina, dobili smo dvije specijalizacije koje će koristiti liječnici iz onih područja koje smo percipirali kao deficitarna. Sustav primarne zdravstvene zaštite u Međimurju funkcionira na dugoročnoj strategiji i pametnom planiranju za nekoliko godina unaprijed.“
Župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je kako postoje tri preduvjeta za kvalitetnu zdravstvenu skrb u regionalnoj samoupravi. „To su ulaganja u ljude, ulaganja u opremu i stvaranje boljih prostornih uvjeta. Što se tiče zdravstvenog sustava Međimurja na svim tim područjima se intenzivno radi. Adaptiraju se postojeće zgrade naših zdravstvenih ustanova, gradi se nova zgrada primarne zdravstvene zaštite, izuzetno mnogo novaca se ulaže u dijagnostičku i terapijsku opremu, a zdravstvene ustanove javljaju se na sve natječaje za specijalizacije temeljem iskazanih prijava samih liječnika koje postoje. Sve natječaje ćemo pratiti i dalje i drago mi je da je prostor gdje su zdravstvene ustanove u Čakovcu jedno veliko gradilište.“