Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1023.0 hPa
55 %

Emotivno i dostojanstveno obilježen Međunarodni dan starijih osoba

Datum objave: 1. listopada 2018.

Starenje ne znači izgubljenu mladost, nego nove prilike i snagu“, rečenica koja najbolje opisuje ovogodišnji 1. listopada „Međunarodni dan starijih osoba“ koji je vrlo emotivno obilježen u Domu za starije i nemoćne osobe u Čakovcu.
Štefica Martinez, ravnateljica Doma za starije i nemoćne osobe u Čakovcu,istaknula je kako briga o starijima u suvremenom društvu nije samo obaveza obitelji već i šire zajednice, čija je zadaća osigurati starijim osobama sve mogućnosti za zdravo aktivno starenje i participaciju u društvu. „Dom za starije i nemoćne osobe u Čakovcu mnogima je postao drugi dom i obitelj u kojima se osigurava životno okruženje prilagođeno zdravstvenim i socijalnim potrebama naših korisnik. Dom u kojem starenje može biti kvalitetno razdoblje života koje ima svojih čari, dok je svaki korisnik Doma zadržao svoje dostojanstvo te stekao životnu sigurnost“.
Obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba, nastoji se starijim osobama smanjiti osjećaj da su marginalizirane, izolirane i zaboravljene. Oni su ambasadori našeg društva, a vrlo često i životni mentori.
Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, čestitavši korisnicima Doma Međunarodni dan starijih osoba te je istaknula: „Međimurska županija puno ulaže za kvalitetniji i bolji životni standard osoba starije životne dobi, shodno tome provodimo europske projekte poput „Impuls 54+“, „Cross Care- Home Care“, a ujedno kandidirali smo i Vaš Dom za energetsku obnovu. Trudimo se osigurati i bolje uvjete što se tiče smještaja, a ujedno na svima nama je da Vam osiguramo i bolji društveni život. Najvažnije je da se ovdje osjećate kao u vlastitom domu, te brinete jedni o drugima. Čestitam na Vašoj kreativnosti i svim aktivnostima koje provodite u Domu,a posebno čestitam Međunarodni dan starijih osoba“.
Korisnici Doma i ove su godine pripremili bogat program. Nastupili su zbor korisnika Doma pod vodstvom Marine Grahovec, knjižničarka Doma Marija Biščević koja je pročitala referat i recitaciju, korisnica Doma Nevenka Vincens interpetirala je recitaciju Rajke Trokter „Baka“. Rusku narodnu nošnju predstavile su Oksana i Laura Čurin.
Na samom kraju programa zbor korisnika Doma s nazočnim osobljem i gostima otpjevali su poznatu pjesmu „Samo jednom se ljubi“.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content