Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1023.0 hPa
65 %

Čakovec domaćin 14. Međunarodnog festivala amaterskih kazališta

Datum objave: 30. rujna 2018.

Najuspješniji kazališni amateri iz Hrvatske, Slovenije i Srbije nastupili su u čakovečkom Centru za kulturu na 14. Međunarodnom festivalu amaterskih kazališta koji se održao 28. i 29. rujna. U dva dana odigrane su 3 predstave – Feniks, Ispod površine i Dragi tata.
Festival se po prvi puta održao u Međimurskoj županiji, a objedinjuje najbolje predstave nagrađene na festivalima u regiji. Na otvorenju održanom u petak, prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, tajnik Hrvatskog sabora kulture Dražen Jelavić te predsjednik Upravnog odbora Hrvatskog sabora kulture i predsjednik Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije Dejan Buvač.
Čakovečka publika imala je priliku pogledati izvedbe ansambla Little rooster productions iz Slovenije, Dramski studio Ludens teatra, odnosno skupinu Kaotis teatralis iz Koprivnice i Studio glume - Teatar 011 iz Beograda. Upravo je Teatar 011 za predstavu Dragi tata primio “Grand Prix Grada Čakovca”, nagradu za najbolju gostujuću kazališnu predstavu po odabiru publike.
14. Međunarodni festival amaterskih kazališta održava se u organizaciji Hrvatskog sabora kulture te uz suorganizaciju Zajednice HKUU Međimurske županije i financijsku potporu Ministarstva kulture, Međimurske županije i Grada Čakovca.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content