5.0 °C
1024.0 hPa
55 %

Međimurske turističke zajednice obilježile Svjetski dan turizma

Datum objave: 29. rujna 2018.

Svjetski dan turizma obilježava se svake godine 27. rujna putem mnogobrojnih prigodnih manifestacija i aktivnosti. Svjetska turistička organizacija odlučila je 1979. godine pokrenuti obilježavanje Svjetskog dana turizma, a navedeni datum odabran je kako bi se podudarao s važnim trenutkom za Svjetsku turističku zajednicu, danom kada je 1970. godine usvojen Statut te organizacije.
Turistička zajednica Međimurske županije, u suradnji s turističkim zajednicama Čakovca, Murskog Središća, Svetog Martina na Muri i Štrigove, obilježila je Svjetski dan turizma u Čakovcu, predstavljanjem ponude pojedine turističke zajednice.
Temu ovogodišnjeg dana turizma "Turizam i digitalna transformacija" istaknuo je voditelj Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula: "U svakodnevnom životu vidimo koliko su informatizacija i digitalizacija važne za turizam, od samog planiranja odmora i putovanja kada se koristimo raznim aplikacija, do interpretacije baštine uz pomoć tehnologije. Mlinarska kuća u Svetom Martinu na Muri odličan je primjer korištenja novih tehnologija koje planiramo primijeniti i na drugim turističkim destinacijama Međimurja."
Zamjenica župana Međimurske županije, ujedno i zamjenica predsjednika Turističke zajednice MŽ, Sandra Herman, osvrnula se na turističku ponudu našeg kraja: "Turistička sezona u Međimurju traje cijele godine te moram pohvaliti javni i privatni sektor našeg turizma koji neprestano stvara nove sadržaje, ponudu i diže kvalitetu usluga, što je i vidljivo po samim rezultatima. Jedina smo kontinentalna županija koja bilježi kontinuirani porast noćenja. U prvih 8 mjeseci ove godine zabilježili smo porast broja noćenja za 16% dok je hrvatski prosjek oko 5%. Sve to govori u prilog tome da strateški i planski promišljamo razvoj našeg turizma, pripremamo projekte, povlačimo sredstva iz EU fondova i osmišljavamo nove sadržaje."
Na štandovima turističkih zajednica mogle su se degustirati međimurske delicije koje su pripremile vrijedne Međimurke, a predstavljena je i ideja osnivanja društva koje bi okupljalo sve turističke vodiče na području naše županije s ciljem da se još bolje i kvalitetnije promovira Međimurje.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content