Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Razmjena iskustva između studenata i srednjoškolaca kroz projekt „Kam na faks?“

Datum objave: 28. rujna 2018.

U povodu nove akademske godine, Udruga studenata Međimurja organizirala je projekt „Kam na faks?“  kako bi se budućim studentima olakšalo pri odabiru fakulteta. U dvorani Srednje škole Čakovec okupilo se nekoliko stotina međimurskih srednjoškolaca koji su pokazali interes da saznaju što više o fakultetskim danima i samom procesu studiranja.
Predsjednik Udruge studenata Međimurja Roberto Skoliber u pozdravnom je govoru istaknuo važnost razmjenjivanja iskustva među mladima: „Okupili smo oko 70 međimurskih studenata koji spremno odgovaraju na sva pitanja i nedoumice svojih budućih kolega. Interes za ovakvim projektima je velik i drago nam je što možemo biti veza između studenata i srednjoškolaca.“
Vrijedne savjete mladim Međimurcima dao je i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, koji je istaknuo važnost ulaganja u obrazovanje i dodao kako za usavršavanje nikad nije kasno.
Pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Međimurske županije Branko Sušec pohvalio je studente što nastavljaju provoditi hvalevrijedan projekt: „Odabir fakulteta i samo studiranje nije jednostavno, zato je svaki savjet vrijedan i koristan. Međimurska županija uvijek će podržati inicijative i aktivnosti mladih, posebice vezane uz obrazovanje, kao što i radimo kroz stipendije, jednokratne pomoći, sufinanciran prijevoz i brojne druge projekte.“
Srednjoškolci su imali priliku saznati informacije o studiranju iz prve ruke za oko 40-ak fakulteta na području Hrvatske i Slovenije. Kroz opuštenu atmosferu i na zabavan način, budući pripadnici akademske zajednice prikupili su informacije o državnoj maturi, fakultetima te negativnim i pozitivnim strana studiranja, ali i uspostavili kontakte i prijateljstva koja će im zasigurno koristiti u narednim razdobljima.


 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content