Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Europski tjedan sporta – konferencija za medije

Datum objave: 27. rujna 2018.

Europski tjedan sporta inicijativa je Europske komisije kojom se promiče sport i tjelesna aktivnost diljem Europe, a ove se godine održava  po četvrti put. Tim povodom, kako bi se najavila predstojeća akcija, u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, održana je konferencija za medije na kojoj su projekt predstavili ravnateljica Zavoda, Marina Payer Pal, rokovoditeljica Djelatnosti za Javno zdravstvo Renata Kutnjak Kiš te pročelnik UO za gospodarske djelatnosti Međimurske županije, Darko Radanović.
Glavna tema kampanje za Tjedan sporta je „BeActive“ te je namijenjena svima bez obzira na dob, podrijetlo i tjelesnu pripremljenost. Tijekom cijelog tjedna brojnim se sadržajima poticalo građane na kretanje, dok će centralni događaj biti u petak, 28. rujna na Trgu Republike - „BeActive sat tjelesne i zdravstvene kulture na otvorenom te FlashMOVE plesni događaj na kojem će sudjelovati učenice i učenici 7. i 8. razreda te prvi i drugi razredi srednjih škola“, istaknula je u uvodu ravnateljica Payer Pal te dodala kako će se plesu priključiti članovi sportsko rekreativnih udruga te slučajni prolaznici. Zajedničku koreografiju koju učenici uvježbavaju od početka nastavne godine, osmislila je Karmen Kovačević, trenerica Plesnog studija Vivona čime se napravio iskorak u obilježavanju Europskog tjedna sporta  u Međimurskoj županiji te se očekuje više od 600 aktivnih sudionika.
Cilj ove kampanje je da što veći broj ljudi postane aktivno, implementiraju aktivnost u svakodnevni život, te usvoje zdrave životne navike koji su temelj zdravih pojedinaca i društva.
Međimurska županija i Informacijski centar Europe Direct kao suorganizator u ovom projektu želi promovirati sport i sportsku aktivnost te podržava i sudjeluje u akcijama koje utječu na povećanje kvalitete života i zdravlje naših građana. Već niz godina surađujemo sa Zavodom, osobito u ovakvim inicijativama koje život Međimuraca čine boljim, kvalitetnijim i sadržajnijim“, rekao je pročelnik Radanović te još jednom pozvao sve da se u petak priključe ovoj sportsko plesnoj priči.
Mjesec rujan uobičajeno je posvećen zdravstveno usmjerenim aktivnostima i Svjetskom danu srca koji će se također obilježiti u okviru ove kampanje BeActive u Čakovcu te posebno u Prelogu u popodnevnim satima. Veseli velik interes za našu inicijativu te sve veća svijest ljudi da kroz sport i sportske aktivnosti preveniraju bolesti, osobito bolesti srca i unapređuju kvalitetu svojih života. Mala promjena učinit će vrlo mnogo, samo je potrebno pokrenuti se, odabrati aktivnost prema osobnim afinitetima i mogućnostima te biti dosljedan u provođenju iste“, naglasila je Kutnjak Kiš te dodala kako će se nakon održanih sportsko rekreativnih aktivnosti na Trgu Republike dodijeliti nagrade u sklopu kampanje „Pješke ili biciklom na posao, druženje, rekreaciju… koja je trajala u periodu od 3.  do zaključno 23. rujna 2018. godine.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content