Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
78 %

Županija sufinancira projekt rekonstrukcije dvorane Učiteljskog fakulteta u Čakovcu!

Datum objave: 2. rujna 2018.

U petak, 31. kolovoza 2018. godine u uredu župana Međimurske županije Matije Posavca, uručen je Sporazum o financiranju izrade Glavnog projekta energetske obnove sportske dvorane te usluge pripreme i prijave na natječaj „Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim zgradama javnog sektora“ . Sporazum je primila prodekanica za poslovanje, studente i nastavu od nove akademske godine prof.dr.sc. Blaženka Filipan Žignić.  Vrijednost uručenog ugovora iznosi 104 500,00 kuna.
Župan Matija Posavec, istaknuo je kako je „Ovo je kapitalna investicija koja je od posebnog značaja za Međimurske županiju. Učiteljski fakultet dio je cjelokupnog mozaika koji se trenutačno nalazi u investicijskom ciklusu vrijednom 270 milijuna kuna. Ulažući u osnovnoškolsko, srednjoškolsko i akademsko obrazovanje zaokružuje se cjelina i stvaraju se kadrovi spremni za tržište rada, a time ujedno stvaramo i sinergiju između gospodarstva i školstva, što je ujedno i misija ove Županije“.
Prof.dr.sc. Blaženka Filipan Žignić, rekla je „današnjim potpisivanjem Sporazuma o financiranju izrade Glavnog projekta energetske obnove sportske dvorane te usluge pripreme i prijave projekta na natječaj napravljen je i konkretan korak koji osigurava mogućnost same prijave na natječaj u utorak 4. rujna 2018. i time omogućuje da će se nastava tjelesne kulture za studente Učiteljskoga fakulteta – Odsjeka u Čakovcu kao i studente MEV-a u budućnosti opet moći odvijati u optimalnim uvjetima. Stoga se ja kao prodekanica za poslovanje, studij i studente na Odsjeku u Čakovcu od  akademske godine 2018./19. ovom prilikom svesrdno zahvaljujem u ime cjelokupne Uprave Učiteljskoga fakulteta i svih naših djelatnika na uručenom Sporazumu te pruženoj nam pomoći“.
Sportska dvorana bila je naime u vrlo lošem stanju budući da već duže vrijeme prokišnjava krov, a dovoljno je napomenuti da nju koristi 600-injak učitelja i odgojitelja Učiteljskoga fakulteta uz još 400-injak studenata Međimurskoga veleučilišta te je stoga bilo potrebno hitno pristupiti obnovi dvorane.
Na samom sastanku prilikom uručivanja ugovora bili su i pročelnik UO za obrazovanje, kulturu i sport MŽ Branko Sušec i privremeni pročelnik UO za poslove župana Goran Gotal.

 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content