Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.9 °C
1029.0 hPa
54 %

Održana završna konferencija projekta AgriShort

Datum objave: 31. kolovoza 2018.

U okviru Dana europske suradnje održana je završna konferencija projekta AgriShort u organizaciji Javne ustanove za razvoj Međimurske županije REDEA. Projektni partneri iz Mađarske i Hrvatske predstavili su implementirane aktivnosti i ostvarene rezultate, a konferenciji su se odazvali počasni konzul Republike Hrvatske u Republici Mađarskoj Atila Kos, župan Međimurske županije Matija Posavec, voditelj zajedničkog tajništva Interreg V-A Programa suradnje Mađarska-Hrvatska Marton Szucs te komunikacijski i programski menadžer Interreg V-A Programa suradnje Tvrtko Čelan.
„Uspješna realizacija projekta AgriShort još jedna je potvrda važnosti promicanja poljoprivrednog sektora od strane svih sudionika koji su bili uključeni. REDEA je pokrenula projekt s ciljem jačanja kapaciteta institucija i službi koje nastoje pomoći lokalnih i regionalnim poljoprivrednim proizvođačima.“ Tim je riječima konferenciju otvorila  Maša Tomašić, voditeljica Odjela za pripremu i provedbu projekata iz područja gospodarstva.
EU projektom povezuju se poljoprivredni proizvođači pod brendom „Najbolje z Međimurja“
Župan Matija Posavec istaknuo je da je u formalnom smislu ovo završnica jednog projekta, ali u realnom tek početak jedne lijepe priče te dodao: „Mi smo županija koja ima najveću proizvodnju krumpira i jabuka, najbolji med, vrhunsko vino i brojne druge kvalitetne proizvode, no najbitnije je povezivanje proizvođača i plasiranje proizvoda na tržište. Ovim projektom stvoreni su početni uvjeti, a naredni koraci već su počeli osnivanjem kratkog opskrbnog lanca „Najbolje z Međimurja“ koji u svojim početcima okuplja dvadesetak međimurskih OPG-ova. “
Projekt AgriShort započeo je s provedbom u svibnju 2017. godine, a njegova ukupna vrijednost je 206.727,05 eura, od čega je 175.717,97 eura financirano iz fondova EU. Prioritet projekta je bilo poboljšanje institucionalnih kapaciteta i učinkovita javna uprava, što je i ostvareno provedenim aktivnostima kojima su se uključeni u projekt upoznali s najnovijim trendovima, snažnije povezali i razmijenili iskustva.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content