Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.5 °C
1027.0 hPa
76 %

Obnovljen zavjet svetom Roku u Draškovcu

Datum objave: 16. kolovoza 2018.

Proslava 258. obljetnice zavjeta svetom Roku održana je u Draškovcu gdje se okupio velik broj hodočasnika iz cijelog Međimurja i okolice. Davne 1760. godine Draškovec se zavjetovao svetom Roku zbog kuge koja je poharala područje te je tada utemeljena crkva u Draškovcu posvećena upravo tom svecu. Ovogodišnje Rokovo, u organizaciji župnika Matije Vonića, započelo je trodnevnicom 13. kolovoza, kako bi se vjernici pripremili za blagdan svetog Roka koji slavimo 16. kolovoza.
Tradicionalnom zavjetnom procesijom s kipom sv. Roka, započelo je misno slavlje koje je predvodio msgr. Josip Mrzljak, varaždinski biskup. Događanja kroz trodnevnicu bila su usmjerena na temu sveci, priroda i životinje, a upravo je životinjama posvećeno najviše pažnje izložbom slika i predavanjima uz tradicionalan "Draškovski sejem" na kojem su izloženi suveniri i cvijeće. Tradiciji hodočašća i obnovi zavjeta svake godine prisustvuje sve više vjernika, među kojima su bili i župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika grada Preloga Zdravko Kvakan i predsjednik Mjesnog odbora Draškovec Josip Kobal.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content