Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Sveta Marija slavi Veliku Gospu, svoju nebesku zaštitnicu

Datum objave: 15. kolovoza 2018.

Tradicionalnom duhovnom obnovom povodom blagdana Velike Gospe, Župa Blažene Djevice Marije u Svetoj Mariji obilježila je svetkovinu svoje nebeske zaštitnice. Velik broj hodočasnika iz cijelog Međimurja i okolice okupio se danas u jednom od naših najstarijih svetišta, gdje je središnje misno slavlje predvodio vlč. Ivan Filipović uz svetomarskog župnika vlč. Pavla Markača. Euharistijskoj svečanosti prisustvovao je i župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, kao i mnogi drugi predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života iz općine i okolice. Svetkovanje Velike Gospe započelo je trodnevnom duhovnom obnovom u sklopu koje su održana misna slavlja, klanjanja i svete ispovijedi, a u Svetoj Mariji je na sam blagdan održano i veliko mjesno proštenje.

 


 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content