Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1023.0 hPa
65 %

Sveta Marija slavi Veliku Gospu, svoju nebesku zaštitnicu

Datum objave: 15. kolovoza 2018.

Tradicionalnom duhovnom obnovom povodom blagdana Velike Gospe, Župa Blažene Djevice Marije u Svetoj Mariji obilježila je svetkovinu svoje nebeske zaštitnice. Velik broj hodočasnika iz cijelog Međimurja i okolice okupio se danas u jednom od naših najstarijih svetišta, gdje je središnje misno slavlje predvodio vlč. Ivan Filipović uz svetomarskog župnika vlč. Pavla Markača. Euharistijskoj svečanosti prisustvovao je i župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, kao i mnogi drugi predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života iz općine i okolice. Svetkovanje Velike Gospe započelo je trodnevnom duhovnom obnovom u sklopu koje su održana misna slavlja, klanjanja i svete ispovijedi, a u Svetoj Mariji je na sam blagdan održano i veliko mjesno proštenje.

 


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content