4.9 °C
1022.0 hPa
56 %

Koncert Marijanskih pjesama u organizaciji Društva žena Gornji Kraljevec

Datum objave: 8. kolovoza 2018.

Pjevajmo, pjevajmo Mariji“ naziv je koncerta sakralnih marijanskih pjesama održanog u župnoj crkvi Uzvišenja Svetoga Križa u Vratišincu u organizaciji Kulturno umjetničke udruge „Društvo žena Gornji Kraljevec“. Na sam blagdan Gospe Snježne predstavilo se jedanaest zborova: Udruga za promicanje kvalitete života „Turen“ Podturen, KUD „Katruže“ Ivanovec, Muška vokalna skupina „Sveti Juraj na Bregu“, KUD „Mura“ Novakovec, Mješoviti pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“ Vratišinec, KUD Mačkovec, Udruga žena Sivica, Crkveni župni zbor Uzvišenja sv. Križa Vratišinec, KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“, KUD „Sloga“ Gornji Miklouš i PS „Hrvatska žena“ Garešnica.
Povodom susreta zborova župna crkva bila je ispunjena do zadnjeg mjesta, a koncertu su prisustvovali i župan Međimurske županije Matija Posavec i načelnik Općine Vratišinec Zdravko Mlinarić. Peti je ovo koncert koji se održava u Vratišincu jer se upravo u župnoj crkvi Uzvišenja Svetoga Križa nalazi oltar Gospe Snježne iz 1522. godine, odnosno jedna od najstarijih umjetničkih slika u renesansnom stilu na našem području. Vrijedne članice Društva žena Gornji Kraljevec, pod vodstvom predsjednice Štefanije Jambrošić, iskazale su se organizacijom koja je iz godine u godinu sve bolja. Koncert je zaokružen blagoslovom župnika Pavla Mesarića i zajedničkom izvedbom pjesme „Rajska djevo, kraljice Hrvata“, nakon čega je uslijedilo druženje u društvenom domu u Gornjem Kraljevcu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content