Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U „Lovu na zlatarski prsten“ sudjelovalo čak 19 ekipa

Datum objave: 6. kolovoza 2018.

Pod pokroviteljstvom Međimurske županije i Općine Donji Vidovec, proteklog se vikenda održao „Lov na zlatarski prsten“ u organizaciji Moto nautičkog kluba "Vidovski zlatari". Osmu po redu manifestaciju simboličnim je spustom otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec sa svojim zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem, dok su prisutne pozdravili načelnik Općine Donji Vidovec Josip Matulin te ispred organizatora predsjednik Kluba Nenad Lukša.
Središnja turistička manifestacija donjeg Međimurja
„Vidovski zlatari čuvaju duh Donjeg Međimurja i vrijednu tradiciju zlatarenja koju prenose u nasljeđe mlađim generacijama. Lov na zlatarski prsten originalna je ideja s velikim turističkim potencijalom da postane središnja manifestacija donjeg Međimurja i ovog područja uz Dravu“, istaknuo je župan Posavec. Sama manifestacija započela je mimohodom plovila kroz Donji Vidovec i paljenjem svijeća poginulim hrvatskim braniteljima kod spomen – obilježja, nakon čega se više stotina zainteresiranih okupilo kod Vidovskog mosta. Između 19 natjecateljskih ekipa koje su se nadmetale za zlatarski prsten, titulu pobjednika osvojila je ekipa Ribiči (Vladimir Kučan, Vlado Lukša i Tomo Friščić), dok su ekipe Čret (Darko Vugrinec, Mira i Rudolf Pongrac) i Fljojsar 2 (Ivan Magić, Branko Ivančić i Miroslav Horvat) zauzele drugo i treće mjesto. Kao spoj poznate donjovidovske tradicije ispiranja zlata i hrabrih boraca protiv Turaka vidovskih voka, "Lov na zlatarski prsten" uz niz zanimljivih sadržaja koje nudi dokazuje da je postao prepoznatljiv turistički događaj.


homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content