Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Skoro milijun kuna za 33 sportska programa i projekta!

Datum objave: 1. kolovoza 2018.

Međimurska županija financirat će 33 sportska programa i projekta s ukupno 938 000,00 kuna kojima se nastoji stvoriti pozitivnije okruženje i poticati zdrav život svih generacija. Ugovori s udrugama potpisani su danas u Velikoj vijećnici Međimurske županije na konferenciji za medije kojoj su uz predstavnike udruga, nazočili župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenici župana  Sandra Herman i Josip Grivec te viši referent za obrazovanje, kulturu i šport Međimurske županije Nenad Ujlaki.
Međimurje među županijama s najviše registriranih sportaša i sportskih udruga!
Župan Posavec, rekao je „drago nam je da i ove godine u okviru Proračuna možemo pojačano ulagati u sport, s time da smo poseban naglasak stavili na djecu, mlade i onih programa koji okupljaju veći broj našeg stanovništva kroz sportsko-rekreativne programe. Naši sportaši postižu odlične rezultate te će Međimurska županija nastaviti poticati dobru praksu i suradnju u sportu“, te dodao kako brojke pokazuju da je Međimurje jedna od najsportskijih županija ako pogledamo broj registriranih sportaša i udruga.
Zamjenica Herman, kao predsjednica Povjerenstva za odabir športskih programa i projekata, čestitala je nositeljima projekata koji su odabrani te ih pozvala je da se i dalje aktivno uključuju i prijavljuju na javne pozive i natječaje za sufinanciranje. Udruge su odabrane od strane Povjerenstva za odabir športski programa i projekata temeljem prijave na javni poziv, a sredstva za sufinanciranje bit će izdvojena iz Proračuna Međimurske županije za 2018. godinu.
U ime svih nositelja projekata na podršci se zahvalio Tomislav Horvat iz Udruge za sportsku rekreaciju „VITAE“ iz Čakovca.  „Potpora i sredstva koja su nam danas dodijeljena mnogo nam znače, jer je svaka kuna dobrodošla kako bi mogli ostvariti sve zamišljene projekte. Naš projekt usmjeren je na sportske škole kroz koje želimo djecu predškolskih uzrasta upoznati sa svim sportovima te potaknuti da se od malih nogu sustavno bave tjelesnom aktivnošću“, dodao je Horvat.
Važno je spomenuti kako prijašnjih godina nije bilo javnog poziva za sufinanciranje športskih programa i projekata te kao će Međimurska županija nastaviti provoditi ovu dobru praksu zajedno sa drugim projektima poput financiranja europskih i svjetskih prvenstava u Međimurju kojih ove godine ima 6, financiranja Zajednice sportskih udruga i dvoranskih sportova te mnoge druge programe.
Uspješni nositelj 33 projekta su: Ženski nogometni klub „KATARINA ZRINSKI“ Čakovec, Međimurski savez sportske rekreacije „SPORT ZA SVE“ Čakovec, Teniski klub „PRELOG“ Prelog, Društvo športske rekreacije „ČAKI“ Čakovec, Powerlifting klub „POZOJ“ Čakovec, Ženski rukometni klub „ZRINSKI“ Čakovec, Teniski klub „FRANJO PUNČEC“ Čakovec, Kuglački klub „ŽELJEZNIČAR“ Čakovec, Teniski klub „DUBROVČAN“ Donja Dubrava, Udruga za sportsku rekreaciju „VITAE“ Čakovec, Karate klub „GLOBUS“ Čakovec, Biciklistički klub „MURA AVANTURA“ Sveti Martin na Muri, Streličarski klub „KATARINA ZRINSKI“   Čakovec, Boksački klub „ČAKOVEC“ Čakovec, Nogometna škola „MEĐIMURJE – ČAKOVEC“  Čakovec, Sportska udruga slijepih „ZRINSKIH“, Stolnoteniski klub „STARR“ Varaždin, Odbojkaški klub „NEDELIŠĆE ELTING“ Nedelišće, Nogometni klub „PODTUREN“ Podturen, Šahovski klub „ČAKOVEC“  Čakovec, Ženski odbojkaški klub „KAŠTEL“ Pribislavec, Nogometni klub „POLET“ Pribislavec, Nogometni klub „BSK“  Belica, Košarkaški klub „MLADOST“  Ivanovec, Muški rukometni klub „ČAKOVEC“ Čakovec, Vatrogasna sportska udruga Žiškovec, Nogometni klub „MEĐIMURJE“ Čakovec, Planinarski klub „EXTREM“ Čakovec, Rukometni klub „PRELOG“ Prelog, Atletski klub „MEĐIMURJE“ Čakovec, Međimurski nogometni savez, Savez športskih ribolovnih društava Međimurske županije, Nogometni klub „MEĐIMUREC“ Dunjkovec Pretetinec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content