Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Energetska obnova i korištenje OIE u zgradama javnog sektora

Datum objave: 31. srpnja 2018.

VAŽNO! – Obavijest prijaviteljima! II. IZMJENA POZIVA – Ponovno zaprimanje projektnih prijedloga u sklopu Poziva 4c1.4. ‘Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora’ od 4. rujna 2018. 
Obavještavamo potencijalne prijavitelje da je ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Predrag Štromar donio Odluku o povećanju alokacije za Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora“ (referentni broj KK.04.2.1.04), kojom je ukupan raspoloživ iznos bespovratnih sredstava za dodjelu u okviru ovog Poziva povećan s 380.000.000,00 kuna na 1.110.000.000,00 kuna.
Nastavno na donesenu Odluku o povećanju alokacije, 26. srpnja 2018. objavljena je 2. izmjena dokumentacije Poziva. Izmjena se odnosi na povećanje alokacije i roka za ponovnu dostavu (podnošenje) projektnih prijedloga najranije od 04. rujna 2018 u 9:00 sati te na manje izmjene dokumentacije Poziva.
U okviru 2. izmjene Poziva izmijenjeni su sljedeći dokumenti:

  1. KK.04.2.1.04 Upute za prijavitelje_2. corrigendum
  2. KK.04.2.1.04 Sažetak poziva_2. corrigendum
  3. KK.04.2.1.04 Prilog 1. Posebni uvjeti Ugovora_2. corrigendum
  4. KK.04.2.1.04 Popis izmjena_2. corrigendum

Po objavi 2. izmjene Poziva, potencijalni prijavitelji imaju mogućnost rada na svojoj projektnoj prijavi u sustavu eFondovi, ali istu neće moći podnijeti prije početka roka za ponovnu dostavu (podnošenje) projektnih prijedloga, odnosno najranije od 04. rujna 2018. u 9:00 sati.
Zaprimanje projektnih prijedloga radi pružanja stručne podrške od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Sektora za energetsku učinkovitost (FZOEU/SEU), započinje od 6. kolovoza 2018. godine u 9:00 sati. Isključivo putem adrese elektroničke pošte javne.eu@fzoeu.hr odvija se sva formalna komunikacija sa stručnom podrškom.
INFORMATIVNE RADIONICE
S obzirom na novi rok za dostavu (podnošenje) projektnih prijedloga, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja ponovno organizira Informativne radionice. Radionice su namijenjene isključivo potencijalnim prijaviteljima.
Na radionicama će predstavnici Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja objasniti postupak prijave, a predstavnici Fonda za  zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pojasnit će ulogu stručne podrške te postupak provedbe ugovora. Predstavnici Hrvatske banke za obnovu i razvitak prezentirat će mogućnosti sufinanciranja putem financijskog instrumenta „ESIF kredit za energetsku učinkovitost“.
Termini radionica u kolovozu:

  • 8. kolovoza 2018. (srijeda) – Ulica Republike Austrije 14, Zagreb od 11:00 sati, Velika Dvorana
  • 22. kolovoza 2018. (srijeda) – Ulica Republike Austrije 14, Zagreb od 11:00 sati, Velika Dvorana.

Prijave se vrše isključivo putem OBRASCA PRIJAVE od 27. srpnja 2018.
PITANJA I ODGOVORI
Potencijalni prijavitelji moći će od 6. kolovoza 2018. ponovno kontinuirano postavljati pitanja vezana uz pojašnjenja dokumentacije Poziva na adresu elektroničke pošte ee4@mgipu.hr najkasnije do 14 kalendarskih dana prije isteka roka za podnošenje projektnih prijedloga. Odgovori će se objaviti na mrežnim stranicama www.strukturnifondovi.hr , http://efondovi.mrrfeu.hr  i www.mgipu.hr u roku od 7 radnih dana od dana zaprimanja pojedinog pitanja.
VAŽNI ROKOVI
od 06.08.2018.              Zaprimanje projektnih prijedloga radi pružanja stručne podrške FZOEU (od 9:00 h)
                                      Mogućnost ponovnog podnošenja upita za pojašnjenjem na ee4@mgipu.hr
08.08.2018.                    Informativna radionica
22.08.2018.                    Informativna radionica
od 04.09.2018.               Ponovna dostava (podnošenje) projektnih prijedloga (od 9:00 h).
 
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja objavilo je otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga (bespovratna sredstva) KK.04.2.1.04 „Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora“.
Poziv je otvoren od 16. 11. 2017. do 31. 12. 2020. godine. Svrha Poziva je poduprijeti provedbu mjera energetske obnove u zgradama javnog sektora koje će rezultirati smanjenjem potrošnje energije za grijanje/hlađenje (QH,nd) na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe navedenih mjera i korištenje obnovljivih izvora energije. U okviru ovog Poziva sredstva će se dodijeliti projektima izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu zgrada i provedbe energetske obnove zgrada javnog sektora.
Ukupan raspoloživi iznos bespovratnih sredstava u Državnom proračunu RH, osiguran iz EFRR-a, za dodjelu u okviru ovog Poziva je 380.000.000,00 kunaNajniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti za financiranje prihvatljivih troškova pojedinačnog projektnog prijedloga je 80.000,00 kuna, a najviši iznos 40.000.000,00 kuna. Najviši ukupni intenzitet iznosa bespovratnih sredstava iz EFRR-a po pojedinačnom projektnom prijedlogu za financiranje aktivnosti u okviru ovog Poziva ovisi o projektnoj aktivnosti, indeksu razvijenosti jedinice područne (regionalne) samouprave i području na kojem se projekt provodi.
Prihvatljivi prijavitelji u okviru ovog Poziva mogu biti tijela državne vlasti, ministarstva, središnji državni uredi, državne upravne organizacije i uredi državne uprave u županijama, jedinice lokalne ili područne (regionalne) samouprave, javne ustanove ili ustanove, vjerske zajednice i udruge s javnim ovlastima uređenim posebnim Zakonom.
Dostava (podnošenje) projektnih prijedloga dozvoljena je najranije 2.1.2018. godine, a ističe danom odobrenja posljednjeg projektnog prijedloga koji udovolji svim kriterijima i kojim se iscrpljuju raspoloživa financijska sredstva. Krajnji rok za dostavu projektnih prijedloga je 31.12.2020. godine.
Više o natječaju možete pročitati OVDJE.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content