Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
78 %

Prelog slavi zaštitnika grada

Datum objave: 25. srpnja 2018.

Župa Svetog Jakoba u Prelogu obilježila je svetkovinu svog zaštitnika tradicionalnim društvenim i vjerskim sadržajima. Velik broj vjernika okupio se na središnjem misnom slavlju koje je predvodio preč. Josip Ružman u koncelebraciji tridesetak svećenika iz Međimurja i okolice. Euharistijskom slavlju, u prepunoj crkvi, prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, potpredsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, gradonačelnik Ljubomir Kolarek, predsjednik Gradskog vijeća Đuro Ujlaki te zamjenik gradonačelnika Zdravko Kvakan,  kao i mnogi drugi predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života iz grada i okolice.
Obilježavanje Svetog Jakoba započelo je trodnevnom duhovnom obnovom u sklopu koje su održana misna slavlja, klanjanja i svete ispovijedi, a u Prelogu je na sam blagdan održano i veliko mjesno proštenje. Središnje misno slavlje započelo je svečanom procesijom u kojoj su sudjelovali vatrogasci, Ribari sv. Jakoba, članovi Misijske zajednice, Caritasa, predstavnici županijske i gradske vlasti, a na početku mise prisutne je pozdravio župnik preč. Antun Hoblaj, dekan donjomeđimurskog dekanata, dok je propovijed  održao vlč. Ivan Filipčić. Osim što je predvodio euharistijsko slavlje, preč. Josip Ružman ovom je prilikom proslavio  35 godina svećeništva te mu je župan Posavec tim povodom uručio prigodan poklon i čestitku. Mješoviti pjevački zbor župe Sv. Jakoba i Ribari sv. Jakoba predvodili su pjesmu, a vjernici su imali priliku iskazati štovanje relikviji sv. Jakoba.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content