Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ministar turizma Gari Capelli o razvoju turizma Međimurja

Datum objave: 6. srpnja 2018.

 
Ministar turizma Gari Cappelli posjetio je Međimursku županiju i održao radni sastanak sa međimurskim županom Matijom Posavcem i njegovom zamjenicom Sandrom Herman.
Ministru su prezentirane aktivnosti i turistički projekti koji se trenutno provode na području Međimurske županije, a od izuzetnog su značaja za ukupnu turističku ponudu sjevera Hrvatske. Međimurska županija ulaže znatna sredstva u razvoj turističke ponude, podizanje kvalitete turističkih proizvoda i usluga te promociju Međimurja kao atraktivne i poželjne turističke destinacije. Strateško promišljanje razvoja međimurskog turizma, jasna vizija razvoja te kontinuirana ulaganja javnog i privatnog sektora posljednjih desetak godina daju  jasne rezultate promovirajući  Međimurje u jednu od najpoželjnijih destinacija kontinentalne Hrvatske čemu u prilog govore i konkretni pokazatelji broja noćenja svrstavajući Međimurje na drugo mjesto turističkih destinacija kontinentalnog dijela Hrvatske. Ministru su prezentirani i procesi koji se provode o uvrštavanju Međimurske popevke na listu nematerijalne baštine UNESCO-a, te ulaskom Međimurja na svjetsku listu mreže enogastronomskih regija Ujedinjenih naroda.
Zamjenica župana Sandra Herman istaknula je zadovoljstvo brojem odobrenim projekata od strane Ministarstva turizma i Hrvatske turističke zajednice što je veliko priznanje radu Županijske turističke zajednice, obzirom da upravo preko nje idu projekti koje kandidiraju općinske i gradske turističke zajednice. „Prepoznata je i  kvaliteta kandidiranih projekata od strane Međimurske županije i Turističke zajednice Međimurske županije prema EU fondovima te natječajima Ministarstva turizma i Hrvatske Turističke zajednice iz kojih, upravo u Međimurje, stiže najviše sredstva po pojedinim natječajima“
Župan Matija Posavec prezentirao je ministru brojke o ostvarenim noćenjima i brojem turista u ovoj godini napomenuvši kako će ova godina biti bolja od prošle jer samo u prvih šest mjeseci je zabilježeno preko 34 tisuće dolazaka gostiju koji su ostvarili više od 80 tisuća noćenja. „Radimo i dalje u osmišljavanju novih sadržaja i projekata, dajemo potporu svim manifestacijama na razini općina i gradova, nedavno je izdana građevinska dozvola za projekt vidikovca na „Mađerkinom bregu“, obnavljaju se i otvaraju novi hoteli, grade se novi sadržaji, obnavlja se Stari grad i Palača Zrinskih u Čakovcu, znanstveno je dokazano da je Sveti Jeronim rođen u Štrigovi što daje potencijal razvoja vjerskog turizma, ulaže se u smještajne kapacitete, OPG-ove tako da se očekuje da doista Međimurje bude još više turistički prepoznato“.
Ministar turizma istaknuo je Međimurje kao primjer razvoja kontinentalnog turizma Hrvatske, čestitavši na brojnim osvojenim nagradama, strategiji kojom se pristupa u pametnom osmišljavanju manifestacija i nastojanju da se ravnomjerno razvija svaki potencijal kojeg Međimurje nudi. „Primjer kompaktnosti i brendiranja Međimurja kao turističkog proizvoda dobar je put i u svakom budućem razvoju kontinentalnog turizma Hrvatske ili prijavi projekata, Vaša turistička zajednica poslužit će kao pozitivni primjer“
Ministar Capelli obišao je i radove na Turističko informativnom centru, u sklope bivše vojarne, koji se privode kraju izražavajući oduševljenje činjenicom da Međimurska županija stavlja tako vrijednu infrastrukturu u funkciju turizma. 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1678" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content