Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvoren i 2. Code Club u Međimurju

Datum objave: 29. lipnja 2018.

U petak, 29.lipnja 2018., u 3.Osnovnoj školi Čakovec svečano je otvoren i drugi po redu Code Club u Međimurju. Nakon formiranja Code Cluba u Murskom Središću, koji je 9.lipnja otvoren u organizaciji Radiokluba Međimurje, nastavlja se sa stvaranjem centara u kojima će se mladi nalaziti i stvarati, a koji već danas okupljaju oko 250 učenika iz Međimurja.
„Tako je Zajednica tehničke kulture Međimurske županije postavila cilj da pokretanjem Code Clubova naši učenici dobivaju mogućnosti učiti i napredovati po uzoru na njihove vršnjake diljem svijeta“ – istaknuo je na otvorenju predsjednik Zajednice Željko Medved, dodavši kako sva klub dobiva 2 STEMI Hexapod robota za učenje i daljnji rad sa djecom.
Ravnateljica 3. Osnovne škole Nataša Hajdinjak rekla je kako je ovo odlično ispunjeno vrijeme ljetnih školskih praznika, tim više što učenici izrađene proizvode odnose kući a pokazuju svoju kreativnost i talent.
Zamjenik gradonačelnika grada Čakovca Mario Medved istaknuo je zadovoljstvo što je grad Čakovec jedan od organizatora ljetnog kampa tehničke kulture, ali i ostalih kampova, u kojima mladi mogu izraziti interes za prirodoslovna i znanstvena područja.
Župan Matija Posavec čestitao je svim učenicima koji su pokazali interes za sudjelovanje posebno istaknuvši 3. Osnovnu školu čiji je učenik Vilim Srnec dobitnik Oskara znanja, ali i odličan rad Zajedničke tehničke kulture Međimurske županije čiji članovi redovito osvajaju nagrade na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. „Čestitam i ovom prilikom našim oskarovcima znanja Vilimu Srnecu i Viti Križaiću te mentoru Zvonku Ljubiću, ali i Barbarai Vinković i Luni Miličević te mentorici Renati Martinec na osvajaju titule državnih prvakinja iz modelarske lige“.
Aktivnosti se nastavljaju idući tjedan kada će, u okviru 2. ljetnog kampa tehničke kulture, započeti radionica zrakoplovnog i raketnog modelarstva.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1673" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content