Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.2 °C
1027.0 hPa
57 %

U Lončarevu obilježen Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga!

Datum objave: 27. lipnja 2018.

Ovogodišnji Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga obilježen je 26. lipnja, u romskom naselju Lončarevo, zajedničkom terenskom akcijom Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Međimurske županije, Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, Policijske uprave Međimurske i školskih preventivnih programa.
Međunarodni dan zlouporabe droga, održan je uz nazočnost zamjenice župana Međimurske županije Sandre Herman, ujedno i predsjednice Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga MŽ. Svoju podršku dali su i  voditeljica djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Diana Uvodić-Đurić, dr.med., koordinatorica školskih preventivnih programa MŽ Andreja Zadravec Baranašić, policijska službenica za prevenciju PU Međimurske Marina Matulic Horvat, soc.pedagog iz Graditeljske škole Čakovec Marijana Dugandžić Cvetko te načelnik Općine Podturen Perica Hajdarović.
 
Okupljenim građanima prikazan je kratki video uradak, naziva „Droga nije tvoj film“, a kojeg su izradili učenici 2.D razreda Graditeljske škole Čakovec u okviru pilot projekta „Model županijskog sustava ranog upozoravanja u slučaju pojave novih psihoaktivnih tvari u Međimurskoj županiji“.
 
Zlouporaba droga vodeći je uzrok obolijevanja i smrtnosti kod mladih u razvijenim zemljama, povezan je s brojnim nesrećama, duševnim poremećajima i bolestima te drugim zdravstvenim i socijalnim problemima. Uz podjelu informativnih letaka, sama akcija usmjerena je edukativni preventivni rad s mladima, njihovim roditeljima i cjelokupnom javnošću na usvajanju znanja o štetnosti sredstava ovisnosti i usvajanja zdravih stilova života.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1668" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content