Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Lončarevu obilježen Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga!

Datum objave: 27. lipnja 2018.

Ovogodišnji Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga obilježen je 26. lipnja, u romskom naselju Lončarevo, zajedničkom terenskom akcijom Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Međimurske županije, Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, Policijske uprave Međimurske i školskih preventivnih programa.
Međunarodni dan zlouporabe droga, održan je uz nazočnost zamjenice župana Međimurske županije Sandre Herman, ujedno i predsjednice Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga MŽ. Svoju podršku dali su i  voditeljica djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Diana Uvodić-Đurić, dr.med., koordinatorica školskih preventivnih programa MŽ Andreja Zadravec Baranašić, policijska službenica za prevenciju PU Međimurske Marina Matulic Horvat, soc.pedagog iz Graditeljske škole Čakovec Marijana Dugandžić Cvetko te načelnik Općine Podturen Perica Hajdarović.
 
Okupljenim građanima prikazan je kratki video uradak, naziva „Droga nije tvoj film“, a kojeg su izradili učenici 2.D razreda Graditeljske škole Čakovec u okviru pilot projekta „Model županijskog sustava ranog upozoravanja u slučaju pojave novih psihoaktivnih tvari u Međimurskoj županiji“.
 
Zlouporaba droga vodeći je uzrok obolijevanja i smrtnosti kod mladih u razvijenim zemljama, povezan je s brojnim nesrećama, duševnim poremećajima i bolestima te drugim zdravstvenim i socijalnim problemima. Uz podjelu informativnih letaka, sama akcija usmjerena je edukativni preventivni rad s mladima, njihovim roditeljima i cjelokupnom javnošću na usvajanju znanja o štetnosti sredstava ovisnosti i usvajanja zdravih stilova života.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1668" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content