Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-2.2 °C
1024.0 hPa
57 %

Održana svečana sjednica općinskog vijeća Općine Goričan!

Datum objave: 23. lipnja 2018.

Povodom obilježavanja Dana Općine Goričan i blagdana sv. Ivana Krstitelja, u četvrtak 21. Lipnja održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Goričan. Na samom početku svečanosti, premijerno je prikazan video o Općini i projektima koje Općina u sinergiji sa mještanima, Međimurskom županijom, brojnim udrugama i brojnim partnerima, provodi.
Predsjednik Općinskog vijeća Stjepan Ribarić, predstavio je rad općinskog vijeća u proteklih godinu dana u kojoj su imali 6 radnih sjednica te je istaknuo kako je na njima doneseno mnogo pozitivnih odluka koje utječu na daljnji razvoj Općine, a od kojih posebno ističe rebalans proračuna u 2017. čime je omogućena provedba europskih projekata u okviru programa Interreg V Mađarska- Hrvatska i Slovenija – Hrvatska, a čime je Proračun višestruko premašuje izvorni prihod.
Načelnik Mario Moharić, rekao je kako je ovo jubilarna godina za Goričan, „imamo „100. godišnjicu "Goričke republike“ koju mislimo u budućnosti turistički valorizirati“. Ujedno je prilikom govora spomenuo kako je Općina omogućila besplatnu prehranu u školama, pohvalio se kako Goričan ima najjeftiniji vrtić u Međimurju, te istaknuo kako u svim projektima Općina Goričan ima veliku podršku Međimurske županije na čelu s međimurskim županom Matijom Posavcem kojemu je ujedno i zahvalio.
Župan Matija Posavec, nadovezao se „ima razloga za slavlje i veselje, temeljem svega što se u Goričanu radi i na čemu Vam čestitam jer svaki od ovih projekata daje bolju sadašnjost, ali i budućnost. Drago mi je što mogu reći da ćemo se potruditi da u narednim godinama osiguramo povezivanje autoceste sa starim graničnim prijelazom, ali i da završimo školsku športsku dvoranu. Bernard Barač, Vito Begović, Lara Jakšić, Monika Kos sve su to ponos Goričana, ali i Međimurja te zbog naših mladih i njihovih budućnosti zajednički radimo na realizaciji projekata koji će biti utjelovljenje međimurskog ponosa, kao što je i 100-ta obljetnica "Goričke republike“, rekao je Posavec.
U ime susjednih općina, obratio se načelnik Općine Donji Kraljevec, Miljenko Horvat koji je čestitao Goričanu na ovako velikom jubileju te poželio mnogo uspjeha i novih projekata u budućnosti.
Na samoj svečanosti dodijeljene su priznanja i zahvale. Dobitnici nagrada općine Goričan su Marija Andročec, Mariji Ribić, Mihaelu Dominiku, Matiji Mihociju. Godišnja nagrada općine Goričan dodijelila je Leonardu Gudlinu i Tomislavu Gudlinu. Nagrade za životno djelo dobili su Slavko Loparić i posthumno Ivan Farkaš koju je preuzela Snježana Farkaš
Svečanosti sjednice Općinskog vijeća svoju podršku dali su  zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, zamjenica načelnika Općine Goričan Ines Bašnec, načelnik Općine Donja Dubrava Marijan Varga, načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek te ravnatelji vrtića, škola, predstavnici javnih i privatnih poduzeća, predstavnici medija te brojni mještani.
Svojim nastupom svečanost su oplemenili Vito Begović, Lara Jakšić, Monika Kos, a dok je program vodio Vanja Ovčar.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1663" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content