Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvoren je novi natječaj za operaciju 7.4.1. – Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu.

Datum objave: 13. lipnja 2018.

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je danas, 12. lipnja 2018. godine novi natječaj za operaciju 7.4.1.  – Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu, vrijedan 1.000.000.000 kuna, a 500 milijuna kuna od toga iznosa namijenjeno je isključivo izgradnji, rekonstrukciji i opremanju dječjih vrtića.
Prihvatljivi korisnici: JLS-ovi, trgovačka društva u većinskom vlasništvu JLS-ova, javne ustanove neprofitnog karaktera, udruge koje se bave humanitarnim i društvenim djelatnostima, vjerske zajednice te lokalne akcijske grupe.
Broj projekata po korisniku: jedan (isti) korisnik može podnijeti najviše dva zahtjeva za potporu.
Prihvatljivi projekti po sektorima su:

  1. SEKTOR – DJEČJI VRTIĆI
  2. SEKTOR – ZAJEDNIČKI VATROGASNI DOMOVI
  3. SEKTOR – LOKALNA INFRASTRUKTURA

Svi projekti provode se u naseljima do 5.000 stanovnika.
Prihvatljivi troškovi su: građenje (izgradnja ili rekonstrukcija), kupnja opreme za građevine, opći troškovi te kupnja ili razvoj računalnih programa.
Visina i intenzitet potpore:  najniža vrijednost potpore iznosi 15.000 EUR, a najviša vrijednost potpore iznosi 1.000.000 EUR u kunskoj protuvrijednosti. Najniža ukupna vrijednosti projekta iznosi 15.000 EUR, dok najviša ukupna vrijednost projekta iznosi do 1.250.000 EUR u kunskoj protuvrijednosti.
Intenzitet potpore ovisi o razvrstavanju jedinica lokalne samouprave.
Prijave na novi natječaj za tip operacije 7.4.1. zaprimat će se od 2. kolovoza do 14. rujna 2018. godine.
Više informacija možete pronaći OVDJE.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content