Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.4 °C
1036.0 hPa
69 %

Međimurska policija dobila još jedan mobilni preventivni centar

Datum objave: 13. lipnja 2018.

Višegodišnja uspješna suradnja MUP-a Savezne Republike Njemačke i MUP-a Republike Hrvatske, rezultirala je potpisivanjem Darovnice o donaciji opreme Mobilnog preventivnog centra PU Međimurske.
Temeljem ideje Policijske uprave Međimurske o potrebi stvaranja Mobilnog preventivnog centra policije, putem svog Veleposlanstva, Ministarstvo unutarnjih poslova Savezne Republike Njemačke doniralo je Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Hrvatske kompletno opremljeno kombi vozilo spremno za provođenje preventivnih aktivnosti na području PU Međimurske. Darovnicu su potpisali načelnik Policijske uprave Međimurske Ivan Sokač i predstavnik Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj Marco Dirk Weiser.
Načelnik PU Međimurske Ivan Sokač, zahvalivši na darovnici, istaknuo je kako Mobilni preventivni centar policije omogućava veću i lakšu dostupnost svih preventivnih sadržaja koje policija nudi građanima, kako bi se ojačala kultura neprihvatljivosti kriminaliteta i spremnost ljudi da se međusobno zauzimaju jedni za druge. „Učinkovito i dugoročno suzbijanje kriminaliteta može se provesti samo angažiranjem svih potencijala društva“.
Voditeljica Službe prevencije Ravnateljstva policije Sandra Weber, istaknula je kako je Njemački partner prepoznao Policijsku upravu Međimursku, kao jednu od najuspješnijih uprava u provođenju preventivnih aktivnosti.
U ime Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke u RH, Marco Dirk Weiser istaknuo je uspješnu suradnju i partnerski odnos Ministarstva unutarnjih poslova Njemačke Savezne pokrajine Baden-Württemberg i MUP-a RH koji datira još od 2008. godine, a koja se nadograđuje i potvrđuje kroz instrumente predpristupne pomoći, tj. Twinning light projekta „Jačanje kapaciteta Ministarstva unutarnjih poslova za prevenciju kriminaliteta“. „Projekt je započet tijekom 2012. godine kako bi se ojačali kapaciteti Ministarstva unutarnjih poslova na području prevencije kriminaliteta, odnosno s ciljem usvajanja najboljih europskih iskustva i standarda u tom području, a područje Međimurske županije spada u najgušće naseljeni dio Hrvatske gdje živi 164 stanovnika po km²“.
Zamjenik gradonačelnika grada Čakovca Zoran Vidović naglasio je važnost uključivanja lokalne zajednice u sve preventivne programe dok je župan Međimurske županije Matija Posavec istaknuo kako se policijski službenici suočavaju sa brojnim izazovima na području Međimurja i od velike je važnosti svaka oprema, vozilo, ali i kadrovsko pojačanje koje je neophodno i na čemu se intenzivno radi.
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1647" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content