Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Trešnje u Kraljevom vrtu

Datum objave: 10. lipnja 2018.

Kraljeve trešnje opet su dozrele. Bila je ovo najava manifestacije koju u prostoru Memorijalne zbirke Ladislava Kralja Međimurca u Čakovcu, u vrtu tog poznatog međimurskog slikara, grafičara i likovnog pedagoga, već tradicionalno, početkom lipnja, organizira Muzej Međimurja Čakovec.
Ove su godine kulturni program pripremili učenici Osnovne škoe Strahoninec sa svojim učiteljima i voditeljima, a manifestaciju je uveličao i velik broj učenika iz III. osnovne škole Čakovec te djece iz Dječjeg vrtića Cvrčak. Okupljenima je najprije dobrodošlicu poželjela ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan, a potom i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Međimurske županije Branko Sušec. Cilj promicanja života i djela jednog od najpoznatijih međimurskih slikara uspješno je ostvaren uz red pjesme, plesa, glume i recitacija onih najmlađih. Za sam kraj programa, prije druženja koje je uslijedilo, nazočnima se obratila ravnateljica OŠ Strahoninec Jelena Okun, zaključivši da zaista ima nečeg bajkovitog u "kraljevim trešnjama".
[ngg_images source="galleries" container_ids="1641" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content