Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Završila akcija „Papir nije smeće“ u kojoj je prikupljeno 171.140 kg papira!

Datum objave: 5. lipnja 2018.

Povodom održavanja Svjetskog dana zaštite okoliša koji se na globalnoj razini od 1972. godine obilježava, sada već tradicionalno u organizaciji čakovečke tvrtke za zbrinjavanje i reciklažu otpada Unimer d.o.o te uz pokroviteljstvo Međimurske županije organizira se akcija „Papir nije smeće 2017./2018.“  koja je trajala u periodu od 16.05.2017. do 20.05.2018., a  u kojoj su sudjelovali mališani iz međimurskih vrtića i osnovnoškolci diljem Međimurja.
U akciju su se uključile 23 osnovne škole sa 6.971 učenikom te 20 vrtića sa ukupno 1.423 mališana. U periodu trajanja akcije, prikupljeno je 173.140 kg papira, a dok je na žiro račune vrtića i škola sudionika uplaćeno je 34.628,00 kn.
Direktorica tvrtke Unimer Biserka Andrašević, zahvalila je i čestitala svima koji su se uključili u spomenutu akciju te je napomenula  kako je u odnosu na prošlu godinu, ove godine sakupljeno 64% više papira što je dokaz kako djeca brinu o zaštiti okoliša.
Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, čestitala je svima nagrađenima i svima koji su se uključili u ovu tradicionalnu akciju. „Marljivo ste radili kroz čitavu godinu, sakupljali papir sa svojima roditeljima, prijateljima. Sigurna sam da ćemo se slijedeće godine naći ovdje sa još većim brojkama“, rekla je Herman.
Snježana Baksa, odgajateljica iz DV „Pčelica“ Ivanovec, izrazila je ponos što su se uključili u ovu akciju te se dana da će slijedeće godine biti još više djece uključenih u nju.  
Najuspješnije škole u akciji „Papir nije smeće 2017./2018.“ su  OŠ Donji Kraljevec sa 65,19 kg prikupljenog papira po učeniku, drugoplasirana je OŠ Domašinec sa prikupljenih 51,43 kg papira po učeniku, a dok su treći učenici iz OŠ Donja Dubrava sa prikupljenih 47,21 kg papira po učeniku.
Najuspješniji vrtići su DV „Pčelice“ Ivanovec sa 282,73 kg papira po polazniku, nakon njih je DVStonoga“ N.Selo Rok sa 263,33 kg papira po polazniku, a treće plasirani su te mališani iz DV „Klinčec“  Donji Vidovec sa 169,57 kg prikupljenog papira po polazniku.
Sve prisutne, svojim nastupom razveselili su nagrađeni mališani iz DV „Pčelice“ iz Ivanovca.
Čestitke svima!
[ngg_images source="galleries" container_ids="1633" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content