Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dodjeljene diplome za 55 novih majstora!

Datum objave: 25. svibnja 2018.

U zgradi Scheier dodijeljene su  55 majstorske diplome za 53 majstora u kojima su dvojica polagala po dva majstorska ispita u 20 različitih zanimanja. Kandidati su polagali ispite na rokovima u rujnu i prosincu 2017. godine te u veljači 2018. godine, a diplome za uspješno položene ispite uručili su im župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenikom Josipom Grivcem i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak.
U 20 zanimanja majstorske diplome dodijeljene su natkonobar (7), mesar (6), automehaničar (5), tokar (5), tokar (5), kuhar (4), strojobravar (4), bravar (3), pekar (3), autolimar (2), dimnjačar (2), elektroinstalater (2), fasader (2), soboslikar-ličilac (2), vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije (2), autolakirer (1), frizer (1), obućar(1), plinoinstalater (1), stolar (1), zidar (1) iz dvije županije Međimurske (48 novih majstora) te Varaždinske (7 novih majstora).
Boris Lukovnjak, predsjednik Obrtničke komore Čakovec istaknuo je kako po prvi puta u protekle 22 godine ima čak 55 diploma, što je najveći broj do sada, čime je u tom razdoblju stečeno više od 500 majstorskih diploma te je čestitao svim novim majstorima!
Matija Posavec, župan Međimurske županije rekao je „Ovo je jedan novi iskorak u vašem životu. Svaka majstorska diploma je mogućnost otvaranja novog obrta, a obrtništvo je utkano u samu tradiciju Međimurske županije. Imamo 1200 obrta u Međimurju, a s vašim diplomama će ih zasigurno biti još. Iskrene čestitke svima“.
Majstorski ispit položili su: Antonio Šegović, Filip Hrešć, Antonio Šegović, Dubravko Horvat, Rolando Kukovec, Branimir Rojko, Robert Sedmak, Abel Trojnar, Željko Čituljski, Marko Čukec, Mario Žganec, Stjepan Bendelja, Mario Valjak,Željko Grabar,Darko Lukman, Damir Golomboš, Stjepan Perković, Luka Zdolec, Aleksandra Belši, Krešimir Horvat, Damir Medved,Sintija Špiranac, Kristijan Graf, Josip Ribić, Igor Silaj, Kristijan Štajerec, Dario Takač, Karlo Vrtarić, Miroslav Baranašić, Nenad Blažeka, Stanislav Kerman, Davor Krištofić, Ivana Martinec Novak, Marija Senčar, Danijela Trstenjak, Dejan Njegovec, Mario Klobučarić,, Filip Magdalenić, Neven Zdolec, Siniša Mihalic, Dražen Novak, Stjepan Perković, Mario Čurin, Jurica Gregurić, Ivica Kocijan, Ivan Novak, Dragan Treska,Tomislav Gača, Dražen Martinčić, Bojan Perko, Radovan Škrobar, Tino Toplek, Denis Katanec, Kristijan Mihalec, Ivica Vrtarić.
Čestitke svima!
[ngg_images source="galleries" container_ids="1617" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content