Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1032.0 hPa
71 %

TO „Zvon“ Mala Subotica i TS Belica brane boje Međimurja na državnoj smotri tamburaških orkestara

Datum objave: 21. svibnja 2018.

U organizaciji Kulturno umjetničkog društva Mačkovec, ove je nedjelje održana 24. Županijska smotra tamburaških sastava, KUD-ova, HKUD-ova, KUU-a i tamburaških orkestara Međimurja.
Predsjednik Organizacijskog odbora smotre Ivan Ujlaki pozdravivši sve nazočne spomenuo je kako je za ovogodišnju Županijsku smotru odabrano deset udruga koje su se predstavile sa tradicionalnim međimurskim pjesmama. To su Tamburaški orkestar KUU „Zvon“ iz Male Subotice, Županijski tamburaški orkestar „Stjepan Bujan Stipić“, Tamburaški sastav KUD-a Belica, mlađi sastav KUD-a Šandorovec, Tamburaški sastav KUU „Zasadbreg“, Ženski tamburaški sastav „Zvončice“ iz Male Subotice, stariji tamburaški sastav KUD-a Šandorovec, Tamburaški sastav Udruge žena Sivica, Tamburaški sastav KUD-a Mačkovec i Tamburaški sastav KUD-a Žiškovec.
Organizacijski odbor koji je predložio izvođače i pripremio Smotru je u sastavu Ivan Ujlaki, Mirjana Hrženjak, Dejan Buvač, Vladimir Jambor, Zoran Ratajec, Dragutin Balog, Branko Nemec, Goran Pfeifer, Valentino Škvorc, Ivan Grahovec, Mirjana Rosić, Saša Kovačić i Ivana Topličanec.
Državni selektor Ivan Potočnik odabrao je za državnu smotru Tamburaški orkestar „Zvon“ Mala Subotica i Tamburaški sastav KUD-a „Belica“ koja će se početkom listopada održati u Dugom Selu.
Gosti ovogodišnje smotre bili su članice i članovi KUD-a Sveti Jeronim iz Štrigove koji su izvodili pjesme i plesove gornjeg Međimurja.
Smotri su nazočili predsjednik VMO Mačkovec Dragutin Balog, predsjednik i tajnik Zajednice HKUU Međimurske župaije Dejan Buvač i Miljenko Zelenbaba, župnik vlč Josip Blažon, zamjenik gradonačelnika Čakovca Zoran Vidović i župan Matija Posavec koji je Smotru i otvorio. 
U sklopu Smotre upriličena je i prigodna prodaja knjige „Minoli cajti“ rođenog Mačkovčanina Ivana Grahovca koji je kroz svoje pjesme na jednostavan i prostodušan način, svakome razumljivim jezikom, uspio prenijeti svakodnevicu međimurskog čovjeka nekada i sada.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1608" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content