Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svečano proslavljen 21.rođendan Općine Dekanovec

Datum objave: 13. svibnja 2018.

U nedjelju, 13.svibnja, svečanom sjednicom Općinskoga vijeća obilježen je Dan općine Dekanovec.  Datum je odabran u spomen na konstituirajuću sjednicu kojom je prije 21 godinu, 1997.godine, osnovana općina Dekanovec.
Iako najmanja Općina koja čini tek 0,68% stanovništva Međimurja i 0,02% stanovništva Hrvatske, dobro je organizirana zahvaljujući aktivnostima brojnih Udruga, društava i pojedinaca – istaknula je predsjednica općinskog vijeća Suzana Petak, zahvalivši brojnim mještanima i gostima koji su uveličali svečanost a među njima su srdačno pozdravljeni župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnici Preloga i Murskog Središća Ljubomir Kolarek i Dražen Srpak, načelnici Podturna Perica Hajdarović, Domašinca Mario Tomašek, zamjenica načelnika općine Belica Marija Prekupec, vijećnice u Županijskoj skupštini Međimurske županije Snježana Sabolek i Dijana Novak, ravnateljica škole Martina Kivač, načelnik Policijske postaje Prelog Zdravko Kolarić, te predstavnici javnih poduzeća, ustanova i institucija.  
Načelnik općine Dekanovec Ivan Hajdarović sa zamjenikom Vladimirom Jambrošićem izrazio je zadovoljstvo razvojem Općine te projektima kojima se ulaže u ostanak mladih u mjestu poput financijske potpore novorođenoj djeci, sufinanciranje boravka u vrtiću, udžbenika i prijevoza učenicima, no želja općinske vlasti je otvaranje ambulanti Doma zdravlja i dogradnja Područne škole.
Župan Matija Posavec čestitavši mještanima njihov dan, zahvalio je na čuvanju imena i ostavštine Florijana Andrašeca brojnim manifestacijama koje organiziraju u Područnoj školi, zbog čega ona odnedavno ponosno nosi ime Područna škola „Florijan Andrašec“ Dekanovec. Podržavši sve ideje i napore za daljnjim razvojem Općine, župan je rekao kako su u županijskom proračunu osigurana sredstva za dogradnju škole dok je preduvjet za otvaranje ambulanti rekonstrukcija i dogradnja prostora u kojem će biti smještene. Župan je čestitao i svim dobitnicima nagrada i priznanja.
Ovogodišnji laureati su Dobrovoljno vatrogasno društvo Dekanovec, Lovačko društvo „Fazan“ Dekanovec-Podturen, Limena glazba Dekanovec, Kulturno umjetnička udruga „Florijan Andrašec“, Nogometni klub „Mladost“ Dekanovec, Sportsko ribolovno društvo „Mura“, Udruga dragovoljaca i veterana domovinskog rata Podturen-Dekanovec, Područna škola „Florijana Andrašeca“ te dugogodišnja učiteljica Tatjana Pintarić, idejna začetnica uspješnog učeničkog projekta „Florijan i ja“.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1585" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content