Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.4 °C
1020.0 hPa
72 %

I u Međimurju prigodnim događanjima obilježen Međunarodni dan sestrinstva

Datum objave: 13. svibnja 2018.

Raznim edukativnim, sportskim, kulturnim, humanitarnim, vjerskim i zabavnim programima diljem Međimurja, podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, Hrvatske udruge medicinskih sestara te Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara obilježavaju 12.svibnja - Međunarodni dan sestrinstva.
Svetu misu za sve liječnike, medicinske sestre i tehničare predvodio je župnik župe Svetog Antuna Padovanskog na čakovečkom jugu fra Tomislav Božiček, a svojim nastupom i koncertom uveličali su članovi muškog pjevačkog zbora „Zagrebački liječnici pjevači“ čiji je predsjednik prof. dr. Mijo Bergovec. Zahvalu svim zdravstvenim djelatnicima uputile su predsjednice Udruge i Komore medicinskih sestara Međimurja Božena Kapitarić i Marija Prekupec, ravnatelj ŽBČ dr.Robert Grudić i župan Međimurske županije Matija Posavec.
Govornici su zahvalili na nesebičnom radu, trudu, požrtvovnosti i svakodnevnoj brizi za pacijente jer biti medicinska sestra nije toliko posao koliko način života. Kao što kaže poslovica: „Onaj tko spasi jedan ljudski život je heroj a onaj ko ih spasi stotine je medicinska sestra“
[ngg_images source="galleries" container_ids="1584" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content