Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

I u Međimurju prigodnim događanjima obilježen Međunarodni dan sestrinstva

Datum objave: 13. svibnja 2018.

Raznim edukativnim, sportskim, kulturnim, humanitarnim, vjerskim i zabavnim programima diljem Međimurja, podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, Hrvatske udruge medicinskih sestara te Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara obilježavaju 12.svibnja - Međunarodni dan sestrinstva.
Svetu misu za sve liječnike, medicinske sestre i tehničare predvodio je župnik župe Svetog Antuna Padovanskog na čakovečkom jugu fra Tomislav Božiček, a svojim nastupom i koncertom uveličali su članovi muškog pjevačkog zbora „Zagrebački liječnici pjevači“ čiji je predsjednik prof. dr. Mijo Bergovec. Zahvalu svim zdravstvenim djelatnicima uputile su predsjednice Udruge i Komore medicinskih sestara Međimurja Božena Kapitarić i Marija Prekupec, ravnatelj ŽBČ dr.Robert Grudić i župan Međimurske županije Matija Posavec.
Govornici su zahvalili na nesebičnom radu, trudu, požrtvovnosti i svakodnevnoj brizi za pacijente jer biti medicinska sestra nije toliko posao koliko način života. Kao što kaže poslovica: „Onaj tko spasi jedan ljudski život je heroj a onaj ko ih spasi stotine je medicinska sestra“
[ngg_images source="galleries" container_ids="1584" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content