Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

„Moja poduzetna Hrvatska” oplemenila posljedni Dan Međimurske županije

Datum objave: 5. svibnja 2018.

Festival poduzetništva „Moja poduzetna Hrvatska“ koji se već treću godinu provodi diljem Lijepe Naše, ove je subote održan na glavnom čakovečkom trgu, a u sklopu posljednjeg Dana Međimurske županije. Više od 30-ak obrta, OPG-a, mala, mikro, srednja poduzeća prikazali su svoje proizvode i usluge koji su ujedno bili i prodajnog karaktera.
Najviše su dominirali međimurski proizvođači pa su se tako na jednom mjestu mogli naći autohtoni proizvodi našeg kraja, među ostalima OPG Sarač, OPG Mirjana Biber, LAG Međimurski doli i bregi, Keramika Fajgl, OPG Preložnjak, Udruga Creative Strahoninec, OPG Jasminka Zadravec, OPG Darko Marciuš, OPG Đura, Aggero, Terme Sveti Martin, Keramos-Valkaj, OPG Zvonko Just, OPG Ivan Kovačić, OPG Petković Nada i mnogi drugi. 
Tijekom trajanja samog Festivala poduzetništva, održana je gastro i kulinarska radionica koju je vodio Branko Ognjenović koji je pripremio tradicionalnu „Međimursku pretepenu juhu“, gdje je podijeljeno više od 400 porcija, a koja je oduševila sve prisutne. Brojni mališani također su imali prilike biti dijelom dječjeg programa i kulinarskih radionica, a koje je vodio Davor Dretar Drele.
Župan Međimurske županije Matija Posavec sa svojim zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem te pročelnicima UO za poslove župana Goranom Gotalom i UO za gospodarske djelatnosti Darkom Radanovićem, također su podržali spomenutu manifestaciju. „Siguran sam da su svi prisutni ovdje pokazali ono najbolje što Međimurska županija ima u svojoj bogatoj ponudi, a vjerujem da su se svi danas ovdje zabavili, proširili poznanstva, sklopili možda poslove, a ujedno smo i Festivalom poduzetništva oplemenili Dane Međimurske županije“, rekao je Posavec.
Organizatori Festivala poduzetništva „Moja poduzetna Hrvatska“ su Međimurska županija, Poslovni dnevnik i Večernji list.
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1571" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content