Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Potpuno obnovljena rađaona i Odjel neonatologije u Županijskoj bolnici u Čakovcu

Datum objave: 4. svibnja 2018.

Nakon što od 1972.godine, kada je napravljena rađaona u bolnici, nije bilo ozbiljnijih zahvata, investicijom od preko 5 milijuna kuna koje je u potpunosti financirala Međimurska županija, završeno je kompletno uređenje rađaone i neonatologije sa svom potrebnom opremom i namještajem. Vrijednost investicije je 5,2 milijuna kuna, a radovi su izvedeni u roku od četiri mjeseca. Investicijom je obuhvaćeno kompletno unutarnje uređenje prostora, izmjena instalacija, povećao se broj kabineta za rađanje, uveden je sustav monitoringa –praćenje poroda, uređen je prostor za pratnju, intergirana je operacijska dvorana za carski rez, predrađaona i ostali popratni sadržaji. Nove prostore svečano je otvorila Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović koja je, u povodu obilježavanja dana Međimurske županije, boravila u službenom osjetu.
„Na ovom mjestu svjedočimo svečanosti života koji upravo ovdje počinje i počinjat će za generacije vaših sugrađana. Ovdje se rađa, doslovno, budućnost vaše županije i naše domovine i zato mi je posebna čast otvoriti dvorane budućnosti Međimurja. Premda se u njima više čuje plač jer je prerano u njihovom razvoju za njihov smijeh, ipak radost života naših najvećih ljubavi, naše djece, apsolutna je sreća ne samo roditelja, i našeg prelijepog Međimurja, već i cijele Hrvatske. Upravo zato pozdravljam sve Vaše napore, projekte i ulaganja u zdravstveni sustav kako bi se poboljšala kvaliteta života majki, djece i zdravstvenih djelatnika. Skrb, briga, ulaganje u naše bolnice, vrtiće, škole kako bismo svim roditeljima omogućili neometan rad, a nezaposlenim majkama mogućnost zaposlenja, jedan je od temeljnih preduvjeta uspješne demografske politike. U trenutku kada mnogi napuštaju Hrvatsku, kada se manje djece upisuje u naše škole Vi ste primjer kako na županijskoj razini postoje mjere demografske revitalizacije koje je moguće implementirati u nacionalni operativni sustav. Naša djeca, naši mladi, naši ljudi najvrjedniji su potencijal naše domovine, a Vi, drage Međimurke i Međimurci, najbolje znate koliko je važno poštivanje vrijednosti rada, marljivosti, skromnosti ali i vjera u vlastite ideje, sposobnosti i stručnost. Posebno me razveselilo na sastanku sa županom kako efikasno koristite europska sredstva u gradnji infrastrukture i stvaranju kvalitetnije sredine. Želim Vam da Vašu županiju pozicionirate još jače na europskim zemljovidima kulture, turizma, gospodarstva i poduzetništva. Želim Vam i ovom prigodom čestitati Dan Međimurske županije“  rekla je predsjednica Grabar-Kitarović.
„Rođenje je najljepši i najsretniji trenutak u životu svih nas i otkako je otvorena rađaona u Bolnici do danas je rođeno preko pola stanovništva Međimurja. Cilj nam je dignuti uslugu na europsku razinu da ljudi i ovdje žive jednako kvalitetno kao u drugim razvijenim zemljama EU. I to je dio demografske politike. Međimurci su izgradnjom svoje bolnice pokazali koliko je vole i žele da se ona i dalje razvija. Preko 84% stanovništva Međimurja liječi se u Županijskoj bolnici Čakovec čime se pokazuje povjerenje i odgovornost je, stoga, da se poboljšaju uvjeti ali i da liječnici budu motivirani. Ljudi daju posebnu dimenziju i važnost svakom prostoru. Ljudi čine razliku, ljudi čine emocije koje pamtimo cijeli život. Dva su najvažnija trenutka u životu, dan kada se rodiš i dan kada shvatiš kako svijet možeš učiniti boljim“  rekao je ravnatelj dr. Robert Grudić
„Kao Županija prijatelj djece, ali i Bolnica prijatelj djece, želimo taj status unaprijediti, pa neprestano promišljamo kako bismo djeci i majkama omogućili bolje i kvalitetnije uvjete. Osim ovog projekta financiranog iz proračuna Međimurske županije, postoje grupe za potporu dojenja, sufinanciramo boravak roditelja sa djecom u djelu koji ne pokriva HZZO, ukinuti su troškovi za nazočnost očeva pri porodu, nabavljen je dječji gastroskop, postoji odlična koordinacija sa patronažnom službom zbog podizanja kvalitete rada te većeg zadovoljstva majki, djece i zdravstvenih djelatnika. Uređenje rodilišta i Odjela neonatologije kao i nedavno otvorenje obnovljenog Odjela kirurgije samo je dio ukupnog ulaganja u naše zdravstvene ustanove vrijednosti preko 140 milijuna kuna kako bi zdravstveni sustav mogao pružiti uslugu na europskoj razini“  rekao je, između ostaloga, župan Matija Posavec.
U glazbenom dijelu svečanosti otvorenja nastupili su Samanta Grahovec u klavirskoj pratnji profesora Danijela Marija Novaka.
Nakon obilaska novoobnovljenih prostora, Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović obišla je i Odjel pedijatrije gdje se posvetila čitanju knjige s malim pacijentima.
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1569" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content